EN

Nagroda „Grossi Cracovienses 2021” w kategorii Instytucja od Narodowego Banku Polskiego!

Z wielką radością informujemy, że nasz Teatr otrzymał nagrodę „Grossi Cracovienses 2021” w kategorii Instytucja od Narodowego Banku Polskiego!

Kryterium wyboru laureatów - odpowiedzialność, zaufanie jakim się cieszą, zaangażowanie w rozwój społeczności i otwartość na drugiego człowieka, a także ich wkład w rozwój edukacji, dziedzictwa i kultury. Wartości te w naszym postrzeganiu są miarą sukcesu, z którymi identyfikuje się NBP - tak brzmi uzasadnienie NBP dla przyznania nagród „Grossi Cracovienses 2021” w poszczególnych kategoriach.

„Wspólnie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie stworzyliśmy projekt niepowtarzalny – Scenę Bank Opowieści, jedyną na świecie scenę umiejscowioną w banku – do tego w banku centralnym. Tym samym wspólnie realizujemy misję dzielenia się ze otoczeniem edukacją ekonomiczną, traktując sztukę jako unikalne narzędzie poznawcze.

W spektaklu dla najmłodszej publiczności Piotruś Pan i Jakub Hak połączonym z warsztatami, mądrze i pięknie opowiedzieliśmy historię o wartości i wartościach. Ponadto od 2019 roku wspólnie realizujemy projekt emisji monet kolekcjonerskich Wielkie Aktorki – inspirowany dziedzictwem tego teatru, wiedzą badaczy i zasobami wspaniałego archiwum Teatru. Odpowiedzialność, zaufanie jakim cieszy się Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, zaangażowanie w rozwój społeczności i otwartość na drugiego człowieka, a także jego wkład w rozwój edukacji, dziedzictwa i kultury. Wartości te w naszym postrzeganiu są miarą sukcesu, z którymi identyfikuje się NBP.”

Z rąk Dyrektor O/O NBP w Krakowie Katarzyny Basiak-Gały i Prezesa Pawła Szałamachy nagrodę odebrał Krzysztof Głuchowski, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru.

Zdjęcia: Narodowy Bank Polski

Dziękujemy za Państwa uznanie i tak piękne słowa. 

Gratulujemy innym laureatom, wsród których znalazł się: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, SMAY, Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Krakowie i Śp. Janusz Michalczak.