EN
image/svg+xml
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze im. J. Słowackiego

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO. Bilet do teatru za 350 groszy

W ramach 5. Dnia Teatru Publicznego i akcji "Bilet za 350 groszy" w dniu 24 maja zagramy "Lalkę" Bolesława Prusa, którą na Dużej Scenie reżyseruje Wojtek Klemm (Premiera: 17 maja 2019).

Bilety będzie można kupić w kasie Teatru (pl. św. Ducha 1) 18 maja od godziny 10:00!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych,była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów –także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.