EN
Na zdjęciu kobieta w średnim wieku. Widoczna jej twarz i gołe ramię. jest skulona, wtula w siebie czerwony wełniany koc. Ma zmartwioną minę. W tle niewyraźny obraz drugiej kobiety.

Katowicka premiera spektaklu "Kobieta i życie" za nami!

17.01.2023

Pierwsza, katowicka premiera spektaklu „Kobieta i życie” Maliny Prześlugi w reż. Gosi Dębskiej za nami! Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Bądź miła. Bądź grzeczna. Uśmiechaj się. Nie podnoś głosu. Stój w szeregu. Przytakuj. Nie odzywaj się. Bo mężczyźni są od kary, a kobiety są od ciszy. To zaledwie niektóre z lekcji, które odbiera główna bohaterka tekstu Maliny Prześlugi – pieśni o współczesnej kobiecie, która próbuje zrozumieć swoje miejsce w społeczeństwie...

Jak my wszyscy. Bo to właśnie opowieść o każdej z nas. O codzienności, wyzwaniach, wymaganiach, zależnościach, nierównościach, wstydzie, bólu, strachu. Ale też o walce o siebie, która wypływa właśnie ze wspólnych doświadczeń. I o miłości. Tej najważniejszej – siostrzanej. 

Dramat „Kobieta i życie” został nagrodzony w IV Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU 2021, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny oraz Miasto Wrocław.

Gratulujemy wszystkim Twórcom i Aktorom!

Tymczasem, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego - premiera - 3 lutego na Scenie Domu Machin!
Sedrecznie zapraszamy.

Prawa autorskie do sztuki „Kobieta i życie” reprezentuje Agencja ADiT Elżbieta Manthey.