EN
image/svg+xml

Krakowski Salon Poezji. Plus 100 spotkań Tom V

Wszystkich miłośników pięknego słowa i Krakowskiego Salonu Poezji z satysfakcją informujemy, że Teatr im. Juliusza Słowackiego zakończył trzeci etap realizacji zadania pn. Wydanie i promocja książki pt. "Krakowski Salon Poezji. Plus 100 spotkań Tom V". 


Kolejna część wydawnictwa poświęcona była piątej setce poetyckich spotkań, jakie z inicjatywy Anny Dymnej odbywają się w każdą niedzielę w foyer Teatru. Bogato ilustrowana kilkuset fotografiami Andrzeja Głuca i innych autorów kronika-album zawiera wypowiedzi Gospodarzy Salonu, zbiór felietonów Pawła Głowackiego publikowanych w „Dzienniku Polskim”, a także wypowiedzi  organizatorów, przyjaciół i darczyńców cyklu.

Książkę wraz płytami CD audio wyprodukowano i wydano w 2017 r. W tymże roku książka została także opracowana w formie e-booka i umieszczona w Internecie na stronie www Teatru.

W 2018 r. kontynuowana była akcja promująca wydawnictwo oraz działania PR polegające na przekazywaniu (wysyłka) gratisowych egzemplarzy do instytucji kultury w Regionie i całej Polsce: szkół, placówek kultury i bibliotek, ośrodków wspierających osoby niewidome i niedowidzące.

Promocyjne egzemplarze otrzymali także poeci, artyści i inne wybitne osoby świata kultury związane z Krakowskim Salonem Poezji. Prowadzona była także dalsza dystrybucja książek (sprzedaż).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego