EN
Kurtyna autorstwa Henryka Siemiradzkiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kurtyna jest kolorowym obrazem przedstawiającym antyczne postaci. Na zdjęciu pokazana jej centralna część, na której w antycznej budowli stoją dwie półnagie kobiety, podają sobie dłonie, nad nimi stoi dziecko i anioł, który rozkłada ręce. Pod nimi na dywanie leży kobieta i mężczyzna, śmieją się, są przepasani kolorowymi szalami.

OTWIERAMY!

Wszyscy potrzebujemy sztuki i dobra, które ona wnosi w nasze życie. Tym bardziej teraz, po tygodniach izolacji i intensywnego funkcjonowania w świecie wirtualnym. Tęsknimy, dlatego OTWIERAMY! Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy. Otwieramy nasz Teatr.

W piątek, 19 czerwca o godz. 20:30 zapraszamy na wyjątkowy plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”. Będą to piosenki z naszych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na Placu Św. Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe.

 
Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na nasze czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowaliśmy dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca).

Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego Widza koncertu poręczny, antybakteryjny żel do higieny rąk.

Zaczynamy koncertem, a następnie wracamy ze spektaklami na żywo. W okresie letnim będziemy grać dla Was na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia” (czy jest lepszy tytuł na start?) – widzowie pierwszego spektaklu (20 czerwca) otrzymają unikatowy kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, „Born by Boney M.”, „Hamlet”, „Smok”, „Imię róży”, „Lalka”, „Bóg mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK.

Ten osobliwy sezon zamkniemy dwoma przedpremierowymi pokazami „Ameri cane”, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią. Na Scenę MOS wraca także Sztuka Myślenia.

O wszystkim, co mamy dla Was zaplanowane będziemy informować na bieżąco na teatralnych social mediach, a wszystkie szczegóły (łącznie z regulaminem przebywania w Teatrze) znajdziecie na stronie internetowej Teatru: www.teatrwkrakowie.pl 

Chodźcie do nas. Stęskniliśmy się bardzo. Bądźmy razem w Teatrze – OTWARCI.

PRZECZYTAJCIE!

Regulamin na czas COVID-19 >>

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Małopolski 2020

Koncert plenerowy

koncert plenerowy

Koncert

skwer na placu św. Ducha

Data → piątek, 19 czerwca, godz. 20.30
Miejsce → skwer na placu św. Ducha (lub wewnątrz teatru na Dużej Scenie - w przypadku złej pogody)

Drodzy Widzowie!

Po trzech miesiącach przerwy nareszcie otwieramy nasz Teatr i ogłaszamy repertuar na najbliższe dwa miesiące.

Po tygodniach izolacji, po dziesiątkach spotkań online i obcowania ze sztuką tylko poprzez ekran monitora, po zamknięciu fizycznym i psychicznym… OTWIERAMY! Otwieramy teatr. Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert piosenek z naszych spektakli w ramach obchodów Dni Małopolski. Tylko ten jeden raz, na otwarcie. Przed teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowę. Na nowe.

Zagra dla Was zespół muzyczny w składzie:

  • Krzysztof Augustyn - gitara basowa
  • Mateusz Krystian - instrumenty klawiszowe
  • Maksymilian Szelągiewicz - gitara elektryczna
  • Bartłomiej Szczepański - instrumenty perkusyjne

UWAGA!