EN
Grafika na pomarańczowym tle. W prawym górnym rogu biała rzeźba głowy mężczyzny z brodą, na szyję założona obręcz. Z szyi wypadają białe kulki jak śnieżynki. Po lewej stronie dwie białe dłonie.
Zdjęcie mężczyzny w średnim wieku, siwe włosy zaczesane do tyłu, siwa broda z wąsami, prostokątne okulary. Przy ustach trzyma mikrofon. Ubrany w czarną koszulę.

Sztuka Myślenia na Targach Książki - 27.10.2019

12.10.2019

Edycja specjalna 27.10.2019 godz. 12.00
Tytuł: „Wyspiański. Co mnie obchodzi wasz naród?”

Wyspiański nie jest twórcą z przeszłości. Wyspiański to odpowiedź na dzisiejsze dylematy. To siła inspiracji, której potrzebujemy, aby kreowaćprzyszłość.To krytyczne myśleniei wizjonerska sztuka, które potrafią wyprowadzić nas z mielizn, na których utknęła współczesna Polska.     

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do rozmowy o Wyspiańskim – twórcy bezkompromisowym i dotkliwym. Inspiracją do rozmowy będą dedykowane Wyspiańskiemu działania, realizowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie: spektakle, spotkania dyskusyjne i publikacje.

W spotkaniu wezmą udział: Jacek Wakar, Bartosz Szydłowski i Piotr Augustyniak.

 

 

 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zapraszają do literackiej podróży

Trwają przygotowania do 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, które każdego roku budzą ogromne zainteresowanie miłośników literatury z całego świata. Poprzednie edycje udowodniły, że udział w targach jest fantastyczną podróżą do świata książek. Jesteście gotowi na literacką przygodę? Odwiedźcie EXPO Kraków w dniach 24-27 października. Więcej >