EN

Techniki aktorskie jako wsparcie komunikacji z uczniami i rodzicami

Już 1 lutego rozpoczynamy kolejny cykl warsztatów teatralnych, przygotowanych dla nauczycieli w ramach współpracy z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Pierwsza propozycja „Techniki aktorskie jako wsparcie skutecznej komunikacji z uczniami/rodzicami” dedykowana jest nauczycielom wszystkich etapów edukacyjnych.

O warsztatach online opowiada prowadząca – aktorka Wanda Skorny.

Dlaczego właśnie techniki aktorskie?

 Aktor w swojej pracy musi komunikować się skutecznie. Robi to, aby dotrzeć do widza, przykuć jego uwagę, a potem tę uwagę utrzymać. Potrzebuje prezentować siebie i przekazywaną treść w taki sposób, aby była interesująca. Musi być w kontakcie. Bez kontaktu z widzem nie ma teatru.

Myślę, że dla pracy nauczyciela wszystkie wyżej wymienione elementy są równie kluczowe. Dlatego też podczas naszych wspólnych warsztatów postaram się podzielić z Państwem swoją wiedzą z zakresu technik aktorskich. Poćwiczymy wspólnie.

Dlaczego improwizacja?

 Jestem improwizatorką. Od 4 lat improwizuję spektakle na żywo wraz z grupą Impro Krk. Co mi to daje? Gotowość. Brak oceny własnych działań. Frajdę i żywe połączenie z moją wyobraźnią, kreatywnością, byciem tu i teraz, umiejętność szybkiego reagowania. Podczas warsztatów poimprowizujemy. Będziemy ćwiczyć w sobie nietracenie gruntu pod nogami, odwagę, wiarę w swoją kreatywność. A wszystko po to, by skuteczniej komunikować się w Państwa pracy. Komunikować. Być w kontakcie.

Online?

 I dla Państwa, i dla mnie będzie to doświadczenie nowe. Rzeczywistość zmusza nas do szukania nowych dróg, by pracować i rozwijać się. Zdecydowanie wolałabym widzieć się z Wami na żywo, jednak postaram się, byśmy wspólnie jak najbardziej skorzystali z tego wirtualnego spotkania.

Kilka słów o sobie.

 Jestem dyplomowaną aktorką z 12 letnim stażem zawodowym. Ukończyłam Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz podyplomowe studia z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Przez wiele lat mieszkałam i pracowałam w Gdańsku, w Teatrze Wybrzeże. Od 4 lat tworzę spektakle z krakowską grupą Impro KRK. Prowadzę warsztaty improwizacji. Jestem mamą dwóch chłopców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.