EN
Na zdjęciu po prawej stronie mężczyzna. Stoi bokiem. W ręku trzyma kamerę. Kamera znajduje się w centralnej części na środku. Młody mężczyzna coś nagrywa. W kamerze w górnej części znajduje się ekran na którym wyświetlona jest postać która jest nagrywana. Zdjęcie jest w ciemnych kolorach - czarnego i czerwonego. Tło jest czarne.

Warsztaty filmowe „Remake, reboot, sequel, prequel, spin-off”

03.03.2023

Zapraszamy na warsztaty filmowe skierowane do osób niesłyszących, niedosłyszących i słyszących, podczas których będziemy rozwijać zainteresowanie filmem i poznawać działanie poszczególnych zawodów filmowych, tak by wynikiem naszego spotkania był nakręcony przez nas film w PJM.

Wejdziemy w role operatora, reżysera i aktora. Nauczmy się pracy przed kamera jak i za kamerą.

Warsztaty tłumaczone na PJM.

Zaproszenie w PJM

GDZIE?

Dom Rzemiosł Teatralnych, Radziwiłłowska 3

KIEDY?

(musisz być obecny na wszystkich zajęciach)

18.03.2023 (sobota), godz. 11 – 14.30, 16.30 – 21.00
19.03.2023 (niedziela), godz. 11 – 13, 15-17

DLA KOGO?

Zapraszamy osoby od 18 roku życia. Warsztaty są otwarte zarówno dla osób z doświadczeniem filmowym, jak i dla osób bez doświadczenia filmowego.

Liczba miejsc jest ograniczona.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Musisz wypełnić ten formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf266laXeWxjFq49pI81cF8khOucCYVU4IlS75TTlGa6eBpfA/viewform?usp=pp_url

Na wysłanie zgłoszenia masz czas do 11 marca. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Bilet: 5 zł, płatne w dniu wydarzenia.

KTO PROWADZI?

Paweł Penarski - absolwent operatorstwa filmowego na praskim FAMO (Film Academy of Miroslav Ondricek), reżyser i operator filmowy od wielu lat współpracujący z Fundacją Migawka (kampania filmowa "Głuchy nie znaczy głupi", film "Samotność"). Reżyser teledysków, twórca projekcji i animacji do spektakli teatralnych, a także zwiastunów sztuk teatralnych dla wielu instytucji kultury w Polsce (m.in. Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatr im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatr Stary w Lublinie, Teatr Bagatela, Teatr Nowy Proxima w Krakowie).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami:
Dominika Feiglewicz: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl
Katarzyna Peplinska – Pietrzak: peplinska.katarzyna@gmail.com

Warsztaty realizowane są w ramach przedsięwzięcia grantowego „Dostępny Teatr im. J. Słowackiego - poprawa dostępności oferty kulturalnej Teatru”

finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z grantu „Kultura bez barier" w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.