EN
Moneta z wizerunkiem Heleny Modrzejewskiej, awers
Moneta z wizerunkiem Heleny Modrzejewskiej, rewers

Wielki mapping na budynku Teatru

Helena Modrzejewska pierwszą aktorką, której wizerunek zostanie upamiętniony na srebrnej monecie w ramach serii WIELKIE AKTORKI. Wydarzeniu będzie towarzyszył — wyświetlany na 3 ścianach Teatru im. J. Słowackiego — specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz mappingu w dniu 14 czerwca o godz. 21.30! Świętujcie z nami!

I SET - godz. 21:30
II SET - godz. 21:50
III SET - godz. 22:15
IV SET - godz. 22:40


Nasz Teatr kontynuuje współpracę z Narodowym Bankiem Polskim i po wybiciu monety upamiętniającej 125-lecie działalności Teatru, tym razem przyszedł czas na rozpoczęcie, zapowiadanej już przez nas, serii "Wielkie aktorki".

Pierwszą z artystek będzie oczywiście Helena Modrzejewska. Zostanie ona upamiętniona na prostokątnej srebrnej monecie o nominale 20 złotych. Pierwowzorem wizerunku tej wspaniałej, chętnie grającej w ówczesnym Teatrze Miejskim aktorki na monecie będzie jej portret autorstwa Franka Fowlera, który zdobi wnętrza naszego Teatru. Dodatkowymi elementami będą wizerunek wachlarza Modrzejewskiej oraz fragment kurtyny Siemiradzkiego.

Moneta zostanie wyemitowana 11 czerwca, a jej oficjalna prezentacja w Teatrze odbędzie się 14 czerwca.

Informacja na temat monety >

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Instagramie, gdzie będziemy publikować relacje z przygotowań do tego wydarzenia ➡ www.instagram.com/teatrwkrakowie 

Współorganizatorem pokazu mappingu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Organizatorzy pokazu mappingu

Współorganizator