EN
image/svg+xml

Wodecki Twist Festiwal

Muzyczny świat w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu! Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji festiwalu Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zaprasza na drugą odsłonę wydarzenia. W trakcie trzech festiwalowych dni, w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach, wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd.

WODECKI TWIST FESTIWAL otworzy 7 czerwca koncert poświęcony trąbce. Trąbka, to - obok skrzypiec - jeden z dwóch najważniejszych instrumentów w twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd koncertu będzie światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego pojawią się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael „Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszymy też tematy z twórczości znakomitego Tomasza Stańko. Różne style i osobowości połączy muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Koncert „Trąbka” będzie kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, które spotkało się ze znakomitym przyjęciem, a którego głównym tematem były skrzypce.

Data → piątek, 7 czerwca 2019, godz. 18:00 i godz. 20:30
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Kraków
Bilety → 139 zł (strefa D), 199 zł (strefa C), 299 zł (strefa B), 399 zł (strefa A)
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

*
 
WODECKI TWIST: KONCERT DLA TOMASZA STAŃKO - PROJEKT „CHAMELEON”

W sobotni wieczór, 8 czerwca, zapraszamy na niezwykłe, muzyczne wydarzenie - projekt „Chameleon”. Hołd dla zmarłego w ubiegłym roku Tomasza Stańko złożą w nim muzycy, którzy współpracowali z genialnym trębaczem. Projekt „Chameleon” opiera się na tematach napisanych przez Tomasza Stańko oraz autorskich kompozycjach biorących w nim udział artystów. Na scenie wystąpią: Wojciech Waglewski, Ziut Gralak, Apostolis Anthimos, Marcin Pospieszalski oraz Piotr Wyleżoł.


Data → sobota, 8 czerwca 2019, godz. 18:00
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Kraków
Bilety → 139 zł (strefa D), 199 zł (strefa C), 299 zł (strefa B), 399 zł (strefa A)
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

*

WODECKI TWIST: JAZZ

Finałowym wydarzeniem 2. edycji festiwalu będzie koncertowa premiera płyty kwintetu Piotra Barona „Wodecki Jazz”. Jazz był wielką miłością Zbigniewa Wodeckiego. Wracał do niego nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. Jeden z najznakomitszych polskich saksofonistów jazzowych, Piotr Baron, postanowił udowodnić, że fascynacja działa również w drugą stronę i przygotował płytę z jazzowymi aranżami przebojów Mistrza. Na koncercie wystąpi Kwintet Piotra Barona w składzie: Łukasz Żyta, Maciej Adamczak, Michał Tokaj, Robert Majewski  i Piotr Baron oraz goście.

Data → niedziela, 9 czerwca 2019, godz. 18:00
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Kraków
Bilety → 79 zł (strefa B), 99 zł (strefa A)
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.