EN

Wystawa finalistów konkursu WYSOKIE LOTY

Galeria ASP oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zapraszają na wystawę finalistów konkursu WYSOKIE LOTY im. Jana Wnęka z Odporyszowa.

Praca konkursowe można oglądać:

od 5 lutego 2021 | Galeria ASP | ul. Basztowa 18 | Kraków

Wt.-Nd., 13.00-19.00 → Wstęp wolny

od 8 do 14 lutego 2021 | Małopolski Ogród Sztuki | ul. Rajska 12 | Kraków

Wt.-Nd., 14.00-18.00 → Wstęp wolny

 

Marzenia, chęć i odwaga przekraczania granic, wzniesienia się ponad ograniczenia, przełamywanie myślowych barier i dążenie do niemożliwego – to hasła, które towarzyszą uczestnikom konkursu, studentom i doktorantom krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nad całym przedsięwzięciem unosi się duch Jana Wnęka, legendarnego awionauty, artysty i marzyciela. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i kładzie szczególny nacisk na projekty i wypowiedzi artystyczne, powstałe z myślą o podmiotowej roli osób z niepełnosprawnością w procesie kreatywnym inicjowanym przez artystę czy designera.

Efektem tego kreatywnego współodczuwaniasą prace artystyczne i projektowe. Te najlepsze, wybrane przez konkursowe jury, prezentowane są na wystawie i to z nich wyłonieni zostaną zwycięscy pierwszej edycji konkursu.

Finaliści konkursu:

Barbara Bachta, Julia Bugajska, Klaudia Bugajska, Agnieszka Bujas/Maja Drożdż/Natalia Gemel
Stanislava Danylenko, Zofia Dopierała/Zofia Biedzka/Iga Gonet, Agnieszka Gawron, 
Magda Glapska-Moskal, Veronika Hapchenko, Katarzyna Homoncik, Natalia Hudzik, Gabriela Iwan, Agata Jarosławiec, Dominika Machowska-Szklarczyk, Weronika Majewska, Anna Mendera, Magdalena Mucha, Adam Nehring, Patrycja Nikiel/Paulina Zdybał, Natalia Niżnik, Maria Nova, Weronika Poje, Piotr Pryk, Monika Sas, Paweł Sergunin, Yelyzaveta Snet, Łukasz Stec, Aleksandra Tubielewicz, Katarzyna Wójcicka, Katarzyna Wyszkowska, Ludwika Wyszkowska, Anna Zuzela.