EN

Wystawa ID_tentity

Studenci oraz absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszają na trzecią odsłonę wystawy ID_tentity. Młodzi twórcy wizualni pod opieką artystyczną Huberta Humki zaprezentują swoje prace w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie. Wernisaż odbędzie się 20.11.21 o godz. 18:00. Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Filmową w Łodzi we współpracy z Fundacją Pauza oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to niektóre z tematów prezentowanych na niniejszej wystawie. Opowiadają o zmaganiu się z trudami dzieciństwa, próbach sprostania narzucanym rolom, chęci kreowania siebie na własny sposób czy konfrontowaniu z rzeczywistością marzeń o samym sobie.

ID_tentity to wielogłosowa wypowiedź młodych twórców, która składa się przede wszystkim z pytań. Kim jestem? Kim chcę być i dlaczego? Czy określa mnie jakaś przynależność lub wykluczenie? Podobieństwo do kogoś lub odmienność? Czy moja tożsamość to coś gotowego i do odkrycia? Może jest czymś do wymyślenia i ciągłego określania, jak zadanie na całe życie?

„Wystawa to skutek naszych niepokojów. Nie jest tezą, wyczerpującą definicją, konkluzją czy manifestem. To głos wątpliwości, ale nie bezradnej. Pokazujemy nasze drogi poszukiwań, procesy zmian i formy ekspresji. Szukamy siebie we własnej przeszłości i teraźniejszości, w sobie i w innych. Przyrównując, różnicując, opowiadając, bawiąc się i cierpiąc zadajemy pytania sobie i Wam.”


Opieka artystyczna: Hubert Humka

Współpraca kuratorska:
Hubert Humka, Julia Yarko, Maciek Bernaś, Michalina Kacperak

Autorki i autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych/
Maciek Bernaś, Bartosz Fatek, Natalia Godek, Jiang Xue, Michalina Kacperak, Wioletta Kulas, Alicja Lesiów, Hanna Nawrot, Kacper Nowak, Łukasz Pawłowski, Grzegorz Piotrowski, Aleksandra Szajnecka, Olga Witowska

Tekst: Michalina Kacperak
Tłumaczenie: Anna Przybyłek


Wernisaż:
20.11.2021
godz. 18:00

Czas trwania wystawy: 20.11.2021 - 26.12.2021

Gdzie: Scena MOS ul. Rajska 12, Kraków