EN
Czarno-białe zdjęcie mężczyzny w średnim wieku. Ma na sobie kraciastą koszulę. Na czarnym podkoszulku ma zawieszone okulary przeciwsłoneczne. Wykonuje gest dłonią, jakby coś tłumaczył. Za nim fragmenty zdobionej loży widowni Dużej Sceny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zmarł Giovanni Pampiglione

18.11.2021

Giovanni Pampiglione (1944-2021)

15 listopada 2021 odszedł Giovanni Pampiglione, reżyser teatralny, pedagog, tłumacz, wielki przyjaciel polskiego teatru. Był absolwentem uniwersytetu w Rzymie i Wydziału Reżyserii PWST w Warszawie. Wyreżyserował kilkadziesiąt spektakli na wielu europejskich scenach. Od lat pracował też w Polsce.

W naszym Teatrzeim. J. Słowackiego w Krakowie zrealizował trzy spektakle. Jeden z nich - „Chorego z urojenia” Moliera – gramy już prawie 20 lat, zawsze przy pełnej widowni.

Żegnaj, kochany Gianni!

Na zdjęciu trzech mężczyzn. W centralnej części mężczyzna siedzi na wysokim, ozdobnym fotelu. Ma na sobie białą koszulę, szlafrok i białą, spiczastą czapkę. Wykonuje gest, jakby chciał coś wskazać palcem. Obok niego stoi dwóch mężczyzn w czerwonych perukach. Ich twarze pomalowane są na biały kolor. Ubrani są w białe koszule z żabotem i złote kubraki. Jeden z nich w dłoni trzyma laskę. Chory z urojenia, reż Giovanni Pampiglione, fot. Grzegorz Mart