EN

Karolina Wigura

Jest członkinią Zarządu Fundacji „Kultura Liberalna" i adiunktem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2018 współdyrektorka programu „Knowledge Bridges: Poland – Britain – Europe" w St. Antony's College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Stypendystka m.in. wiedeńskiego IWM, GMF oraz Leadership Academy for Poland.

Opublikowała m.in. książki: Wina narodów. Przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki (2011), wyróżnioną nagrodą im. J. Tischnera, oraz Wynalazek nowoczesnego serca. Filozoficzne źródła współczesnego myślenia o emocjach (2019).

Sztuka Myślenia. Symetryzm i jego wrogowie

Spotkanie

Scena MOS - Scena MOS

> 15

Data → 24.05.2019
Start → godz. 19:00
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Goście: dr Karolina Wigura, Tomasz Kozak

Kogo symetryzm zachwyca, a kogo doprowadza do szewskiej pasji? Czy odpowiedzialne jest sprowadzanie do wspólnego mianownika obu stron duopolu?

Czy symetryści dążą do deeskalacji konfliktu i porozumienia? Czy chcą raczej ustanowienia nowego podziału: mądry symetryzm contra głupia reszta? A może symetryzm nie istnieje, są za to obsesje tych, którzy boją się niezależnego myślenia?