EN

Bierzemy udział w akcji 60+ Kultura

16.08.2019

Teatr im. Juliusza Słowackiego bierze udział w akcji 60+ Kultura. W dniach 27-29 września na hasło 60+ Kultura seniorzy będą mogli zwiedzić wystawę "Myśląca ręka" w Domu Rzemiosł Teatralnych za symboliczna złotówkę.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.


Wystawa "Myśląca ręka"

Zaprojektowana przez Małgorzatę Szydłowską i otwarta 15 grudnia 2017 roku wystawa „Myśląca ręka” to gest przywrócenia należnego miejsca ulegającemu nieustannym przemianom rzemiosłu, które zapewne za kilka lat straci swój obecny kształt i charakter.

To wspaniale zaaranżowana ekspozycja, która – prezentując wiele niecodziennych i pokazanych w nieoczywistym kontekście historycznych narzędzi, rekwizytów i kostiumów – zabiera widzów we frapującą podróż w miejsca, do których zazwyczaj nie mają dostępu. Przybliża fascynujący, a zarazem mało znany świat kulis i teatralnych pracowni. Odwiedzający mogą przekonać się tutaj jak skomplikowanym organizmem jest teatr i na czym polega proces tworzenia przedstawień.

Miłośników teatru jak i wszystkich zainteresowanych ekspozycją zapraszamy na Radziwiłłowską 3.