EN
Zdjęcie przedstawia galę Olśnienia. Na zdjęciu w centralnej części scena. Na scenie kobieta w średnim wieku. Mówi coś do mikrofonu. Ubrana jest w czarną sukienkę. Za nią ekran na który drukowanymi literami napis Olśnienia 2023. nad kobietą duży ekran. Na ekranie twarz kobiety. Po prawej stronie ekranu jej imię i nazwisko. Zdjęcie jest minimalistyczne dominują trzy kolory - niebieski, czarny i biły. Tło jest niebieskie.

O!Lśnienie 2023 w kategorii Teatr zdobyła Katarzyna Szyngiera za nasz spektakl: 1989

06.03.2023

1989 docenione w plebiscycie O!Lśnienia - nagroda dla Katarzyny Szyngiery za ten wyjątkowy spektakl!

O!Lśnienia to nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa.

Katarzyna Szyngiera otrzymała nagrodę za reżyserię spektaklu "1989", którego scenariusz stworzyła we współpracy z Marcinem Napiórkowskim i Mirosławem Wlekłym. Serdecznie gratulujemy!

“Za przemyślany i artystycznie uwodzący rapowany musical o powstaniu Solidarności. Opowieść przywracającą pamięć o kobiecych bohaterkach tamtego czasu.
Energetyczna muzyka, taniec, teksty songów budują pozytywny mit i dają widzom nadzieję, że jednostka może zmienić historię”

Dziękujemy wszystkim, bez których ten sukces nie miałby miejsca: Twórcom, Aktorom, Pracownikom Teatru im. Juliusza Słowackiego i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Partnerom - Marszałkowi Województwa Pomorskiego Panu Mieczysławowi Strukowi, Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, Partnerowi Metrytorycznemu - Europejskiemu Centrum Solidarności, Partnerom Premiery: ZAiKSowi, Klubowi Domu Wina, Arturowi Sokołowi, Stoczni Cesarskiej, Muzeum Miasta Krakowa. Partnerom Medialnym: VOGUE, AMS, krakow.pl.