EN

Mapping na Teatrze

eng

TEATR NASZ WIDZĘ OGROMNY

Najpiękniejszy polski teatr. Najnowocześniejsza technologia. Największy pokaz mappingu na jednym gmachu w Polsce!

Już 6 grudnia zapraszamy Państwa na spektakularne i jedyne w swoim rodzaju widowisko, zrealizowane z rozmachem jakiego jeszcze w Polsce nie było. 270 stopni multimedialnej projekcji w rekordowej rozdzielczości. 3172 m2 video mappingu 3D. 165 tysięcy lumenów światła. Przestrzenny, 9-kanałowy dźwięk.

Wyruszcie z nami na niesamowitą wizualno-dźwiękową podróż w głąb nowożytnej historii Polski, Krakowa i Teatru im. J. Słowackiego. Wraz z duchami naszej sceny, wraz ze Stanisławem Wyspiańskim, zanurzymy się piękne, ale też bardzo złożone i trudne losy naszego teatru, miasta i kraju. Powrócimy do momentów radości i smutku, triumfu i pustki. Przypomnimy sobie wielkie postaci, role, przedstawienia, spektakularne wydarzenia, kamienie milowe naszej XX-wiecznej historii. Zapraszamy na wspólną multimedialną wyprawę przypominającą o mocy sztuki, jej pięknie, ale też sile i sprawczości. Teatr nasz zobaczmy razem ogromny!

Wspaniały krakowski artysta, twórca instalacji multimedialnych i wideo – Aleksander Janicki – przy użyciu najnowocześniejszych projektorów zamieni trzy fasadybudynku Słowaka w wielki ekran. W magiczny portal do naszej historii.

 

TEATR NASZ WIDZĘ OGROMNY

Koncept, scenariusz, reżyseria: Aleksander Janicki
Kompozycja: Marianna Janicka, ShoichiYabuta, Guy Sigsworth
Muzyka intuitywna, generatywna, fale EEG: Formacja HiQ

Tylko jednego dnia. Tylko trzy pokazy:
6 grudnia 2018, godziny rozpoczęcia seansów: 17.00, 19.45, 20.30. Nie możecie tego przegapić!

 

Komunikat
W dniach 5 i 6 grudnia 2018 w godzinach 16 – 18 w związku z przygotowaniem widowiska „Teatr nasz widzę ogromny. Mapping 3D”. Nastąpi czasowe wygaszenie oświetlenia Placu św. Ducha, części ul. Krzyża, dwóch latarń na ciągu komunikacyjnym od ul. Szpitalnej do przejścia podziemnego.

 

Widowisko odbywa się w ramach projektu Wyspiański Wyzwala dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Zakup technologii i sprzętu sfinansowano w ramach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Tytuł projektu: Modernizacja infrastruktury technicznej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z zakupem wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej.

 

Trailer

Najpiękniejszy polski teatr. Najnowocześniejsza technologia. Największy pokaz mappingu na pojedyńczym gmachu w Polsce!

Modernizacja infrastruktury technicznej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z zakupem wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej

Współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury