EN
Na żelaznej kurtynie Dużej Sceny wyświetla się lekko rozmazany obraz. W centralnym miejscu twarz mężczyzny z zarostem na twarzy. Pustym wzrokiem patrzy przed siebie. W lewym rogu zdjęcia, za nim siedzi blond kobieta w roztarganym na ramionach żakiecie. Przegląda się w swoim odbiciu na ścianie. Spod wyświetlanego obrazu miejscami przebija geometryczny wzór kurtyny.

Nominacje do Nagród "Teatru" za sezon 2019-2020

Miło nam donieść, że członkowie ekipy artystycznej do spektaklu "Hamlet" otrzymali nominacje do Nagród "Teatru" za sezon 2019-2020:

  • Bartosz Szydłowski - nominację za reżyserię Hamleta Williama Szekspira w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; 
  • Agnieszka Judycka - nominację za rolę Ofelii w Hamlecie Williama Szekspira w reżyserii Bartosza Szydłowskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; 
  • Marcin Kalisz - nominację za rolę Hamleta w Hamlecie Williama Szekspira w reżyserii Bartosza Szydłowskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Przeczytaj także:
Warszawa. Laureaci Nagród "Teatru" za sezon 2019-2020 


 Hamlet

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Premiera: 08.11.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

120 minut
> 15 EN UKR

Na podstawie "Hamleta" Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka oraz idei i fragmentów tekstów Stanisława Wyspiańskiego (Studium o "Hamlecie", Śmierć Ofelii).

"W Polsce zagadką Hamleta jest to: co jest w Polsce – do myślenia". 


To słowa Stanisława Wyspiańskiego z gorączkowo pisanego przez kilka dni Studium o „Hamlecie” – niezwykłego dzieła, będącego źródłem inspiracji dla wielu polskich reżyserów. Wyspiański zawarł w nim swoją fascynację fenomenem teatru, miłość do genialnego tekstu oraz wielkie pragnienie rozczytania go tak dotkliwie, aby wstrząsnąć sumieniami swoich rodaków.