EN
Zdjęcie ze spektaklu “Imię róży” w Teatrze im. J. Słowackiego. Większośc zdjęcia wypełnia niebieskie tło. W dolnej części zdjęcia stoi pięciu mnichów przed dwiema ambonami., Ubrani w brązowe stroje zakonne. Jeden z mnichów ma długie siwe włosy, jest stary, opiera się na lasce. Pozostali w średnim wieku patrzą w różne strony. W lewym górnym rogu wielkie okrągłe lustro z powiększoną twarzą najstarszego mnicha.

Teatralny happening

Szanowni Państwo,

Rozmodleni i rozśpiewani mnisi prosto ze średniowiecznego opactwa wyjadą w najbliższą niedzielę na krakowskie ulice. Aktorzy Teatru im. Słowackiego, którzy występują w „Imieniu róży" (spektakle 17 i 18 lipca br.) wykonają fragmenty „Pieśni nad Pieśniami" a Wielki Inkwizytor, zgodnie ze swoją rolą, będzie szukał grzeszników i czarownic.

Zapraszamy na ten happening w najbliższą niedzielę 5 LIPCA, o 16:45 MNISI WYJDĄ Z TEATRU, zdążając w nabożnym tempie na Rynek Główny.

Dla sympatyków Teatru przygotowaliśmy niespodzianki.

Reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 01.02.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

160 minut
> 15 EN

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim.

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.