EN
Plakat do spektaklu „Imię róży”. Ilustracja rozwiniętego, czerwonego kwiatu róży. Narysowany został od góry. Płatki do wewnątrz stają się coraz jaśniejsze i mniejsze tworząc głębię. Całość przypomina waginę.

Imię róży

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 01.02.2019
  • UA - spektakl tłumaczony na język ukraiński.
160 minut
> 15 EN UKR

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.

Otrzymujemy więc nie tylko powieść z kryminalną intrygą ale także swoisty wgląd w warsztat pisarza. Mamy więc historię o miłości, która jest zabroniona. Zabronionej miłości do kobiety, zabronionej miłości do książek, do mądrości, do wiedzy, do miłości braterskiej, aż wreszcie miłości do Boga. Czy miłość w klasztornych murach może być zbrodnią? Czy miłość to trucizna?

Premiera Imienia róży odbyła się 1 lutego 2019 r. na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego.

Czytaj wszystko

Trailer

Teaser 1

Teaser 2

Spot reklamowy

Radek Rychcik o "Imieniu róży"

Partner

Recenzje:

Kłamliwi kapłani. Papież, którego jedni mają za wzór, inni wyśmiewają. Duchowni poróżnieni i podzieleni. Bieda kontra bogactwo. Mniej uśmiechu, więcej cierpienia. Reguły pozwalające przetrwać - heretycy na lewo, bogobojni na prawo. Kościół Święty niby jeden, ale nie do końca. Brzmi znajomo? Więcej >

Onet.pl

Dawid Dudko