EN
Zdjęcie ze spektaklu “O kotach”. Na pierwszym planie stoi aktor Tomasz Wysocki - jest w średnim wieku, jest szczupły, wysoki,  jest łysy, ma okulary w czarnych oprawkach. Na policzku widoczny mikroport.Ubrany jest w biały podkoszulek i w białą marynarkę. Pod ręką trzyma wielką, siwą głowę kota zrobioną z masy. Kot ma duże zielone oczy. Aktor patrzy przed siebie zdziwiony. Tło jest w kolorze głębokiego granatu.

Tomasz Wysocki został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową

17 stycznia w Domu Machin (dawna scena Miniatura) odbyła się pierwsza po remoncie sceny premiera. Spektakl "O kotach" według poezji Charlesa Bukowskiego wyreżyserował Tomasz Cyz.

Po premierze aktor naszego Teatru Tomasz Wysocki został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski. Odznaczenie wręczył prof. Jan Tadeusz Duda.

 

O kotach

Scenariusz złożony z wierszy i fragmentów prozy z tomów "O kotach" i "O miłości" autorstwa Charlesa Bukowskiego w przekładzie Michała Kłobukowskiego.

Reżyseria: Tomasz Cyz

Premiera: 17.01.2020

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin (Scena Miniatura)

Najbliższe terminy

75 minut

Wybrane wiersze z tomiku O kotach Charlesa Bukowskiego stworzą słodko-gorzką (śpiewaną!) opowieść o kociej bliskości, czułości, miłości, nienawiści, strachu, bitwach, ranach, umieraniu. Na scenie zobaczymy cztery typy: „miły, żyje w zgodzie z resztą”; „błazen, olbrzym, wiecznie podrapany”; „dźwiga klątwę […] gdyby umiała czytać, pewnie by ją wzruszały siostry Brontë”; „zwierz doskonały, nigdy nie da się oswoić”.

Może wśród nich rozpoznamy własne koty, może wśród nich rozpoznamy siebie. Nasze niepowodzenia i chwile szczęścia, samotność i miłość. Zwłaszcza miłość. Przecież, jak chciał Bukowski, „nie lubię miłości jako rozkazu, poszukiwania. / ona musi przyjść do ciebie jak płodny kot pod drzwi”.