EN
Plakat promujący spektakl pod tytułem "O kotach”. Na plakacie dominuje duża, czarna sylwetka kota. Kot ma duże, pomarańczowe oczy, a w pysku trzyma żarzącego się papierosa. Stoi przodem. Tło jest pomarańczowe, zachodzi lekką poświatą po prawej stronie kota.

O kotach
Scenariusz złożony z wierszy i fragmentów prozy z tomów "O kotach" i "O miłości" autorstwa Charlesa Bukowskiego w przekładzie Michała Kłobukowskiego.

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin
  • Premiera: 17.02.2020
75 minut
> 15

Wybrane wiersze z tomiku O kotach Charlesa Bukowskiego stworzą słodko-gorzką (śpiewaną!) opowieść o kociej bliskości, czułości, miłości, nienawiści, strachu, bitwach, ranach, umieraniu.

Na scenie zobaczymy cztery typy: „miły, żyje w zgodzie z resztą”; „błazen, olbrzym, wiecznie podrapany”; „dźwiga klątwę […] gdyby umiała czytać, pewnie by ją wzruszały siostry Brontë”; „zwierz doskonały, nigdy nie da się oswoić”.

Może wśród nich rozpoznamy własne koty, może wśród nich rozpoznamy siebie. Nasze niepowodzenia i chwile szczęścia, samotność i miłość. Zwłaszcza miłość. Przecież, jak chciał Bukowski, „nie lubię miłości jako rozkazu, poszukiwania. / ona musi przyjść do ciebie jak głodny kot pod drzwi”.

Czytaj wszystko

Zwiastun

Piosenka

Trailer 1

Trailer 2

Trailer 3

Ulotka

Patronat medialny spektaklu