EN

Bartłomiej Banaś Koordynator Pracy Artystycznej

Rytm twórczości jest nieprzerwany; wymaga totalnego, bez reszty permanentnego zaangażowania myśli, woli i wyobraźni.

Tadeusz Kantor

Tym właśnie jest dla mnie praca w Teatrze. Niekończącym się procesem dążenia i tworzenia. Od siebie dodałbym tylko, że to permanentne zaangażowanie dotyczy całego zespołu. Niesamowite jest dla mnie to, ile czynników przekłada się na działalność Teatru, ile mrówczej pracy osób, często niedostrzeganych. Ta wspólna praca jest już dla mnie wartością samą w sobie. To prawdziwa moc i siła Teatru, który jawi się jako społeczność, w której nieustannie wrze. W której nieustannie wszyscy jesteśmy w procesie z którego wyłania się sztuka. I dzięki temu możemy dzielić się nią z innymi.

Biogram

Absolwent Zarządzania kulturą oraz Polityki społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Teatrze od lutego 2022 roku, choć już wcześniej pracował w Obsłudze widza Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Wcześniej pracował między innymi w Kinie Pod Baranami oraz przy krakowskich festiwalach takich jak: OFF Camera, czy Boska Komedia. Ma za sobą również staż w redakcji Tygodnika Powszechnego, czy praktyki w Polskiej Akcji Humanitarnej. Aktywny odbiorca sztuki i w związku z tym skarbnica wiedzy o wydarzeniach kulturalnych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.