EN
Zdjęcie młodego mężczyzny od pasa w górę na tle ściany z czerwonej cegły. Ma ciemne, potargane krótkie włosy, wąsy i brodę, prostokątne okulary z ciemnymi oprawkami od góry. Ubrany w szaru tshirt i rozpiętą, czarną bluzę z kapturem. Mężczyzna patrzy w obiektyw, lekko uśmiecha się, ma przyjazny wyraz twarzy.

Czytanie performatywne "Jadwiga" w reżyserii Pawła Świątka

24.11.2022

Jadwiga Andegaweńska - żona Władysława Jagiełły w ciągu swojego krótkiego życia dała dowód niezłomności. Pomimo młodego wieku i okoliczności dojścia do korony pozostała wierna budowaniu swojej pozycji poprzez ofiarność.

Sztuka inspirowana życiem królowej jest współcześnie pretekstem do rozmowy o sposobie uprawiania polityki mniej konfrontacyjnej, kładącej większy nacisk na zrozumienie potrzeb wspólnot. Aktorki z różnych pokoleń wcielają się w postać Jadwigi z czasów jej życia i zadają pytanie co nastąpiłoby gdyby Jadwiga dożyła wieku sędziwego. Dramat porusza temat kobiecego podejścia do sprawowania władzy nawiązując do współczesnych kobiet, które stały się liderkami nowych wartości XXI wieku.

Autor i reżyser: Paweł Świątek
Czytają: Natalia Strzelecka i Agnieszka Judycka

Termin: 3 grudnia o godzinie 19.00
Miejsce: Dom Machin, Plac Świętego Ducha 2

Bilety: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/czytanie-performatywne-jadwiga

Zapraszamy!