EN
Na zdjęciu reżyser Paweł Świątek. Fotografia przedstawia głowę i szyję mężczyzny. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Patrzy przed siebie. W tle ściana z cegieł i białych rurek. Mężczyzna ma na sobie szary podkoszulek i bluzę dresową. Szatyn. Ma niewielką brodę i wąsy. Małe, prostokątne okulary. Brązowe oczy.

Paweł Świątek reżyser

Absolwent reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST im. L. Solskiego, uczeń m.in. Krystiana Lupy i Mikołaja Grabowskiego, asystent m.in. Mai Kleczewskiej i Rene Pollescha. Od 2010 trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2013 także Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Biogram

Twórca spektakli nagradzanych na branżowych festiwalach m.in. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej,  Kontrapunkt w Szczecinie czy OKT w Opolu. Realizuje głównie adaptacje powieści współczesnych i nowe inscenizacje klasyki. Od 2013 etatowy reżyser Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ważniejsze spektakle: m.in. Paw królowej Doroty Masłowskiej (2012 w Teatrze Starym w Krakowie), Książę Niezłomny Juliusza Słowackiego (2015 Teatr Jaracza w Łodzi), Bolesław Śmiały Stanisława Wyspiańskiego (2017 Teatr Słowackiego w Krakowie).

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Autor: Dorota Masłowska

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 02.03.2019

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

90 minut
> 18 EN UKR

 

Ta zionąca seksizmem i zwykłym chamstwem książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu Wojna polsko-ruska Doroty Masłowskiej nabiera porażającego, jadowitego blasku.

Balladyna

Autor: Juliusz Słowacki

Reżyseria i opracowanie tekstu: Paweł Świątek

Premiera: 07.01.2021

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

2 h
EN UKR

Czy walka o słuszne idee jest warta morderstwa?

Balladyna Juliusza Słowackiego to opowieść o przejęciu władzy w obliczu końca świata. Świata w którym jest zbyt późno na zaprowadzenie nowego porządku. To także opowieść o bliskości świata natury, który współcześnie upomina się o swoje pierwotne prawa mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. To wreszcie opowieść o świecie kobiet, który doszedł do głosu w epoce, w której na wszystko jest już zbyt późno.