EN
Twarz młodej, atrakcyjnej aktorki Teatru Słowackiego. Oczy przewiązane bordową aksamitną wstążką. Usta wąskie, lekko rozchylone, pomalowane czerwoną pomadką. Włosy brązowe, zaczesane na gładko, podpięte.

Spektakl "Balladyna" zakwalifikowany do tegorocznej edycji konkursu Klasyka Żywa

02.03.2020

Miło nam poinformować, że spektakl "Balladyna" został przyjęty do VI edycji konkursu „Klasyka Żywa”. 

Najbliższe terminy:

  • 17 marca, godz. 19:00
  • 18 marca, godz. 19:00
  • 19 marca, godz. 11:00

Najważniejszym celem Konkursu „Klasyka Żywa” jest wzmocnienie zainteresowania współczesnych twórców polskiego teatru dawną literaturą posiadającą potencjał sceniczny i mogącą stać się przedmiotem twórczej reinterpretacji i dialogu z dzisiejszymi odbiorcami. Konkurs wyrasta z przekonania, że polska literatura dramatyczna to prawdziwa skarbnica czekająca na kolejną falę odkryć, którą chcemy wzbudzić, przez zachęcanie do sięgania po teksty rzadko, lub wręcz nigdy nie wystawiane.

Organizatorom Konkursu zależy na zainicjowaniu dialogu z klasyką prowadzonego z pozycji dzisiejszych, ale z uwagą wsłuchującego się w głosy brzmiące w dawnym dramacie. Klasyka żywa, to dawny tekst znajdujący oddźwięk we współczesności, rezonujący tak w twórcach, jak i w zapraszanych na przedstawienia partnerach teatralnej rozmowy. Wzbudzenie tego rezonansu nie jest łatwe, ale tym bardziej wartościowe są nakierowane na ten cel dążenia.

Balladyna

Autor: Juliusz Słowacki

Reżyseria i opracowanie tekstu: Paweł Świątek

Premiera: 07.01.2021

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

2 h
EN UKR

Czy walka o słuszne idee jest warta morderstwa?

Balladyna Juliusza Słowackiego to opowieść o przejęciu władzy w obliczu końca świata. Świata w którym jest zbyt późno na zaprowadzenie nowego porządku. To także opowieść o bliskości świata natury, który współcześnie upomina się o swoje pierwotne prawa mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. To wreszcie opowieść o świecie kobiet, który doszedł do głosu w epoce, w której na wszystko jest już zbyt późno.