EN
Na zdjęciu reżyser Paweł Świątek. Fotografia przedstawia głowę i szyję mężczyzny. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Patrzy przed siebie. W tle ściana z cegieł i białych rurek. Mężczyzna ma na sobie szary podkoszulek i bluzę dresową. Szatyn. Ma niewielką brodę i wąsy. Małe, prostokątne okulary. Brązowe oczy.

Paweł Świątek reżyser

Absolwent reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST im. L. Solskiego, uczeń m.in. Krystiana Lupy i Mikołaja Grabowskiego, asystent m.in. Mai Kleczewskiej i Rene Pollescha. Od 2010 trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2013 także Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Biogram

Twórca spektakli nagradzanych na branżowych festiwalach m.in. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej,  Kontrapunkt w Szczecinie czy OKT w Opolu. Realizuje głównie adaptacje powieści współczesnych i nowe inscenizacje klasyki. Od 2013 etatowy reżyser Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ważniejsze spektakle: m.in. Paw królowej Doroty Masłowskiej (2012 w Teatrze Starym w Krakowie), Książę Niezłomny Juliusza Słowackiego (2015 Teatr Jaracza w Łodzi), Bolesław Śmiały Stanisława Wyspiańskiego (2017 Teatr Słowackiego w Krakowie).

Botticelli

Autor: Jordan Tannahill

Przekład: Marta Orczykowska

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 20.01.2023

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

Najbliższe terminy

styczeń
pt 03 19:00
styczeń
sob 04 19:00
styczeń
nd 05 19:00
luty
pt 21 19:00
luty
sob 22 19:00
1 h 20 minut
> 18 EN

Florencja, czasy panowania rodu Medyceuszów. Czasy rozkwitu malarstwa, ale także zarazy i buntów społecznych. Hołubiony przez panujących Botticelli dostaje zlecenie namalowania portretu żony Wawrzyńca Medyceusza. Tak powstają Narodziny Wenus, w czym niebagatelny udział ma uzdolniony młodziutki uczeń Botticellego – Leonardo da Vinci. Między mężczyznami rodzi się uczucie...