EN
Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu „Jedzonko”. Na środku w centralnej części, praktycznie na całej powierzchni zdjęcia prostokątny stół. Przy nim obok siebie siedzą dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Siedzą na wprost. Kobieta po prawej stronie patrzy prosto przed siebie, nie je, ma smutną twarz. Obok niej młoda dziewczyna patrzy na talerz. Po lewej stronie mężczyzna patrzy w lewą stronę. Obok niego starszy mężczyzna, coś je. Na stole leżą owoce kieliszki z winem sałatki, dania gorące. Tłem jest brązowa ściana.

Spektakl „Jedzonko” odwołany

15.10.2020

Drodzy Państwo, Szanowni Widzowie, z powodu kwarantanny aktora jesteśmy zmuszeni odwołać spektakle „Jedzonka” w dniach 15 i 16 października 2020 r. Pieniądze za bilety kupione on-line zostaną zwrócone przelewem na konto.


Pozostałe osoby prosimy o kontakt z Biurem Rezerwacji Biletów tel. 12 424 45 25; m: 605 416 419 lub wiadomość na: bilet@teatrwkrakowie.pl 
Bilety zachowują ważność na kolejne zaplanowane terminy 27-28.12 2020.

Jeżeli chcą Państwo przenieść rezerwację prosimy o taką informację.

Zapraszamy na nasze pozostałe spektakle. Wciąż gramy!

Jedzonko

Reżyseria: Katarzyna Szyngiera

Premiera: 11.09.2020

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

2 h 15 min
> 15

„Wybieramy swoje pokarmy nie tylko dlatego, że są dobre do jedzenia, ale przede wszystkim dlatego, że są dobre do myślenia.” To jedno z najsłynniejszych zdań Claude’a Lévi-Straussa – twórcy nowoczesnej antropologii i niestrudzonego badacza kulinarnych mitów, tabu i plemiennych struktur. Jedzenie kształtuje społeczeństwo, ustala kategorie, w których myślimy i mówimy o świecie, wyznacza linie podziałów między zamożnymi a ubogimi, wtajemniczonymi a profanami.