EN

Katarzyna Szyngiera reżyser, scenarzysta

reżyserka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych oraz Szkoły Wajdy.

Biogram

Laureatka Lauru Konrada XX Festiwalu „Interpretacje” za spektakl „Lwów nie oddamy!”. Laureatka nagrody głównej festiwalu Konfrontacje Młodych „m-teatr" za spektakl „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”.  Współpracowała z teatrami w całej Polsce, m. in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Wrocławskim Teatrem Współczesnym. W ramach projektu WFDiF „Teatroteka” zrealizowała teatr telewizji „Zgaga”. Wyreżyserowała krótki film „Onset adulthood”. Współautorka reportaży (z Mirosławem Wlekłym) publikowanych w Magazynie Reporterów „Duży Format”. Nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej za reportaż „Swarka”.

Realizacje

1989

Reżyseria: Katarzyna Szyngiera

Muzyka: Andrzej "Webber" Mikosz

Scenariusz: Marcin Napiórkowski, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły

Premiera: 02.12.2022

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

lipiec
śr 03 19:00
Wyprzedane
Bilet do teatru
lipiec
czw 04 19:00
Wyprzedane
Bilet do teatru
lipiec
pt 05 12:00
Wyprzedane
Bilet do teatru
lipiec
pt 05 19:00
Wyprzedane
Bilet do teatru
lipiec
sob 06 15:00
Wyprzedane
Bilet do teatru
2 h 40 minut (z przerwą)

"1989” jest efektem koprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Jesienią 2024r. nakładem Universal Music Polska zostanie wydana płyta z muzyką ze spektaklu "1989". Płyta zostanie wydana w formie standardowej oraz cyfrowej.

1989 to spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery formą nawiązujący do “Hamiltona”. Rewolucyjny musical Lin-Manuela Mirandy wprowadził rap na Broadway, proponując świeży język opowiadania o historii atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców. Za brzmienie naszego musicalu odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych – Andrzej "Webber" Mikosz znany m.in z wieloletniej współpracy z “Łoną”.