EN
Na zdjęciu producent Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Agata Schweiger. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową kobiety. Tło jest białe. Twarz kobiety wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Kobieta patrzy prosto przed siebie. Ma ciemnoniebieskie oczy, okulary korekcyjne. Linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach. Kobieta ma kręcone rude włosy do ramion. Jasną uśmiechniętą twarz. Usta wąskie pomalowane lekko jasnoróżową szminką. Ubrana jest w czarną bluzkę.

Agata Schweiger Producent

Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Teatrze pracuje od 2004 w tym czasie pełniła funkcję inspicjenta, asystenta reżysera i koordynatora Krakowskiego Salonu Poezji a od 2017 roku producenta.

Pracowała przy produkcji spektakli ”Z biegiem lat, z biegiem dni [Gdzie jest Pepi]”, „Inwazja”, „Zemsta”, „Vernon Subutex”,„Stary Testament - Reanimacja”, „Wyspiański. Koncert”, „Imię róży” a także plenerowego widowiska na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu –„SMOK!”


Biogram

W latach 2011-2016 współpracowała z Agatą Dudą-Gracz jako asystentka reżysera m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrze Ateneum w Warszawie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu a także w Muzeum Powstania Warszawskiego.