EN
Na zdjęciu aktor, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Krzysztof Głuchowski. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz mężczyzny w średnim wieku wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Mężczyzna patrzy prosto przed siebie z lekkim uśmiechem na twarzy. Ma półdługie kręcone włosy oraz zarost, oczy osadzone blisko,delikatnie zarysowane brwi. Szczęka mężczyzny nie ma wyraźnych kantów, brak zarysowanych kości policzkowych. Zadowolony wyraz twarzy. Ubrany jest w gładką granatową koszulę oraz czarną kurtkę ze skóry.

Krzysztof Głuchowski Dyrektor Naczelny i Artystyczny, reżyser i aktor

Musimy zrobić coś coby od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo.

Te słowa Stanisława Wyspiańskiego z Wyzwolenia powtarzam sobie każdego dnia jak mantrę zanim zmierzę się z kolejnym dniem mojej pasji i wariactwa jaką jest przygoda z Teatrem im. J. Słowackiego. To miejsce piękne, boskie, zachłanne i wymagające. Nie pozostawia obojętnym, nie da się tu przychodzić do pracy jak do pracy. Nie trzeba przychodzić zresztą, bo stąd się nie wychodzi.


Dla wyrównania cytuję też po cichu innego autora - Jerzego Trelę: Teatr to nie Wietnam

Biogram

Od 1986 roku mieszka w Krakowie. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Aktorskim (dyplom: Szkice z „Człowieka bez właściwości” Roberta Musila w reż. Krystiana Lupy). Debiutował w 1991 roku w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie: Malte albo Tryptyk marnotrawnego syna, Rainer Maria Rilke, reż. Krystian Lupa.

Od prawie trzydziestu lat kurator i organizator wystaw, producent teatralny (spektakle m.in. Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego i Jana Peszka), filmowy i telewizyjny, dystrybutor filmowy, producent festiwali. Pierwszy dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Współorganizował m.in. międzynarodowy festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty (T-Mobile Nowe Horyzonty, Nowe Horyzonty) w Cieszynie i we Wrocławiu, katowicki Off Festival, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera Kraków, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Od 2019 roku prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego.

Od września 2016 roku Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

 

Aktualnie w obsadzie

Act of Killing

NA PODSTAWIE FILMU „THE ACT OF KILLING” W REŻYSERII JOSHUY OPPENHEIMERA

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: Jusuf Kalla (wiceprezydent) /Wiceminister Młodzieży i Sportu

Najbliższe terminy

czerwiec
śr 21 19:00
czerwiec
czw 22 19:00
czerwiec
pt 23 19:00
czerwiec
sob 24 16:00
2 h 10 minut
> 15

Imię róży

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: WILHELM Z BASKERVILLE (dublura)

160 minut
> 15 EN UKR

Reżyser spektaklu

Born by BONEY M

Reżyseria: Krzysztof Głuchowski

Premiera: 31.01.2020

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

80 minut

Świat się kończy. 
Świat się kończy, i co z tego?
Świat się kończy, ale orkiestra gra dalej. I będzie grać. Najlepiej, na żywo i tylko największe przeboje!
Rasputin, Rivers of Babylon, Ma Baker, DaddyCool – każdy z nas zna te hity, każdy nieraz przy nich tańczył, każdy – choć nie każdy się przyzna – je sobie śpiewał. Boney M. Z wtedy i z dzisiaj. Znowu na scenie. Znowu dla Was. Wspaniali, kolorowi, roztańczeni, z sercami ze złota.