EN

Niepełnosprawność ruchu - Duża Scena

OTOCZENIE INSTYTUCJI

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta na Placu Świętego Ducha 1 i ma charakter zabytkowy. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

DOJŚCIE DO TEATRU

z przystanku „Teatr Słowackiego” przy ulicy Basztowej w kierunku Ronda Mogilskiego.

Linie tramwajowe numer: 2, 14, 24, 44, 73, 78, 69
Linie autobusowe: 124, 152, 424, 502

Główne wejście do Teatru znajduje się od strony ulicy Szpitalnej. 

Wejście z pochylnią dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku Teatru (od strony Plant). Ważna informacja! Jest to przystanek wiedeński. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym w Biurze Rezerwacji Biletów (3 dni wcześniej) – nasz pracownik z chęcią pomoże Ci dotrzeć do Teatru z przystanku „Teatr Słowackiego”.

z przystanku „Teatr Słowackiego” przy ulicy Westerplatte w kierunku Dworca Głównego.
Ważna informacja! Jest to przystanek wiedeński. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

PARKING

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.


Wjazd na parking /dotyczy osób z niepełnosprawnością, z ważna kartą parkingową/ możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu). 

Rezerwację miejsca parkingowego należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: po zaparkowaniu należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej kierować się już prosto do wejścia z pochylnią.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

Wejście z pochylnią dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku Teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Platforma schodowa umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.

SZATNIA

Szatnia znajduję sie na parterze budynku, po lewej i prawej stronie korytarza przed wejściem na widownię.

WIDOWNIA

Na widowni wyznaczone zostały cztery miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zaznaczone na planie widowni (parter rząd X miejsce 1 i 15, oraz rząd XIII miejsce 1 i 14 ).

Widownia - zobacz plan ->

Ponadto istnieje możliwość udostępnienia jeszcze dodatkowych 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach - po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorami dostępności. Miejsca te są indywidualnie dopasowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i mieszczą się w loży parterowej (szerokość drzwi do loży wynosi 66 cm) lub w orkiestronie.

Obsługa Teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

TOALETA

Toalety znajdują się na parterze budynku i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia oraz szerokie drzwi wejściowe.

BILET

Bilet zakupiony online można wydrukować lub pokazać obsłudze bileterskiej w wersji elektronicznej przy wejściu do budynku. https://teatrwkrakowie.pl/bilety.

KASA TEATRU

Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku zapraszamy po odbiór biletów bezpośrednio do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Zabytkowa konstrukcja budynku nie pozwala na zniwelowanie progu znajdującego się przed wejściem, dlatego w celu odbioru biletu, po przybyciu na miejsce, prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorami dostępności pod numerem 12 424 45 25, lub 12 424 45 28, który osobiście wyda Państwu bilet.

Możliwy jest również odbiór biletu w dniu spektaklu (pół godziny przed spektaklem) po wcześniejszym zgłoszeniu w Biurze Informacji i Rezerwacji Biletu. Podczas wizyty prosimy o poinformowanie przy wejściu obsługę bileterską o odbiorze biletu z kasy i przejście z tą osobą przez westybul do Kasy Teatru w celu odebrania biletu.

W przypadku ewakuacji teatru, pracownicy Obsługi Widowni zadbają o bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością - zgodnie z zasadami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. W trakcie ewakuacji niemożliwe jest korzystanie z platformy schodowej.
Dowiedz się o biletach dla Ciebie