EN

Julia Basista Scenograf, kostiumolog

Urodzona w 1993 roku w Krakowie. Absolwentka kierunku scenografia na ASP im. J. Matejki w Krakowie oraz absolwentka PSM II st. na wydziale rytmiki. Jest autorką scenografii i kostiumów do spektakli “Marzyciele. Historia miejscami prawdziwa” (2020) i etiudy reżyserskiej “Po Dostojewskim” (2019) w reżyserii M. Jakubowskiej.

Biogram

Autorka scenografii do koncertu “Balony - Basista/Gucik/Peszat” (Polifonie dzieciom on-line, Cricoteka, 2020). Współautorka scenografii i kostiumów do spektaklu “Oddech” w reżyserii F. Szumińskiego (Teatr Łaźnia Nowa, Kraków, 2021). Jako asystentka współpracowała przy spektaklach: “Piotruś Pan i Jakub Hak” (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków, 2020), “Ania z Zielonego Wzgórza” (Teatr Współczesny, Szczecin, 2018), “Król Maciuś I” (Teatr Lalka, Warszawa, 2017).

Prowadzi warsztaty muzyczne oraz plastyczne dla rodzin. Jest autorką makiet dotykowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - CRICOTEKA, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich i Fundacją Archeologii Fotografii w Warszawie.

Jest współautorką animacji poklatkowej “Muzikal infantylny” dofinansowanej w ramach stypendium MKiDN “Kultura w sieci”. Stypendystka programu Erasmus + na Accademia di Brera w Mediolanie oraz Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.