EN

Julia Kornacka kostiumolog

Projektantka mody, autorka kostiumów teatralnych. Urodziła się w Łodzi. Absolwentka tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Pracowała w wielu teatrach w Polsce, wśród których znalazły się: Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Wielki - Opera Narodowa, Teatr Powszechny, Teatr Studio i Teatr Polski w Warszawie, Teatr Współczesny i Teatr Capitol we Wrocławiu, Opera Wrocławska, Teatr Nowy i Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Współczesny w Szczecinie, a także w teatrach za granicą: Luzerner Theater i Theater St. Gallen (Szwajcaria), Schauspielhaus Graz (Austria) oraz na scenach niemieckich: Bayerische Staatsoper w Monachium, Staatstheater w Stuttgarcie, Theater Dortmund,tjg. Theater Junge Generation w Dreźnie i Komische Oper w Berlinie.

Współpracowała m.in [1]. z takimi  reżyserami, jak: John Fulljames, Wojtek Klemm, Michał Zadara, Barbara Wysocka, Monika Strzępka, Krzysztof Garbaczewski, Anna Badora, Jan Peszek, Iga Gańczarczyk, Monika Pęcikiewicz, Paweł Świątek i Zdzisław Jaskuła.

Projektuje również kostiumy i tworzy stylizacje do teledysków, projektów telewizyjnych, filmowych, modowych oraz muzycznych.