EN
Na zdjęciu aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Krzysztof Jędrysek. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz mężczyzny w średnim wieku wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktor patrzy prosto przed siebie. Ma poważną twarz. Ciemne oczy. Włosy proste, krótkie w kolorze ciemno siwym. Ubrany jest w jasno niebieską koszulę oraz siwą marynarkę.

Krzysztof Jędrysek aktor

Urodzony w 1950 roku. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1975 roku aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie zagrał w 175 spektaklach, m.in. w: Ślubie Witolda Gombrowicza w reż. Krystyny Skuszanki (1975), Deklaracji ’76 Stanisława Hadyna w reż. Jerzego Krasowskiego (1977), Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka w reż. Kazimierza Dejmka (1976), Zanim się przerwie srebrny sznur Aleksieja Kazancewa w reż. Mikołaja Grabowskiego (1985), Burzy Williama Szekspira w reż. Jerzego Golińskiego (1991), Boboku Fiodora Dostojewskiego w reż. Walerego Fokina (1993), Idiocie Fiodora Dostojewskiego w reż. Barbary Sass (2002), Bułhakowie Macieja Wojtyszki (2002).

Biogram

Zajmuje się również choreografią teatralną. Otrzymał nagrodę za ruch sceniczny do spektaklu Ślub w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr, 1991). Współpracował choreograficznie z wieloma teatrami w Polsce. Stworzył około 65 prac choreograficznych.

Profesor zwyczajny AST w Krakowie (zatrudniony od 1975 roku), w latach 1999-2002 Dziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Specjalista w dziedzinie choreografii i ruchu scenicznego.

Współpracuje z telewizją i filmem, na swoim koncie ma około 180 tytułów.

Jest laureatem 10 nagród aktorskich na festiwalach w Polsce.

Aktualnie w obsadzie

Chory z urojenia

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Pan Wonny

120 minut
> 15