EN

Kaya Kołodziejczyk Choreografka

Jest choreografką, performerką, pracującą z szeroko rozumianą sztuką ruchu przy produkcjach filmowych i teatralnych. Angażuje się w projekty społeczne na rzecz dzieci i młodzieży. Wspiera organizacje pozarządowe, które walczą o równość społeczną bez względu na wiek, rasę, pochodzenie, stan zdrowia czy tożsamość płciową. Członkini Zespołu Ekspertów Ogólnopolskiej Komisji Kultury, którego zadaniem jest opracowanie projektu ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego.

Biogram

Kaya tworzy na polu choreografii, sztuk performatywnych i tańca współczesnego. Swoje spektakle opiera na ideach działań na styku sztuk, włączając eksperymentalne podejście do ciała i jego materialności, techniki somatyczne, obrazy filmowe, eksperymentalną muzykę współczesną i oryginalne partytury ruchowe. Ma w swoim dorobku liczne choreografie autorskie, w tym min. GORYCZ dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, AUDYCJA V – opera w 22 odsłonach (2016) do muzyki Andrzeja Krzanowskiego, pracę solową SOL (2013) czy spektakl Oh, Noh (2012) do muzyki Szymona Brzóski. Współpracowała także z europejską siecią sztuk performatywnych APAP (Advancing Performing Arts Project).

Kaya jest Absolwentką Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Performatywnych we Frankfurcie nad Menem ( HfMDK), P.A.R.T.S w Brukseli oraz Warszawskiej Szkoły Baletowej.

Aktualnie w obsadzie

Dziady

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: (gościnnie) Księżna / Duch Konrada

2 h 45 minut
> 15

Wesele

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: CHOCHOŁ (gościnnie)

2h 40 min (bez przerwy)
> 15