EN

Rafał Bołdys

Rafał Bołdys – aktor niesłyszący, osoba Głucha, inżynier, członek Fundacji Migawki

Biogram

Absolwent inżynier na Uniwersytecie Ekonomiczny w Krakowie. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w kierunku zarządzanie i inżyniera produkcji na specjalności projektowanie produkcji.

Występował serial W-11 odcinek 1261, „W ciszy” w roli głuchego Maćka. Statystował w produkcjach telewizyjnych filmy i serial z TVN, TVP.

Występował w spektaklu „Wojna w niebie” w reżyserii Dominiki Feiglewicz, którego premiera odbyła się 30 czerwca 2018 w Cricotece w Krakowie. Spektakl otrzymał nagrodę podczas II edycji konkursu „The Best Off” za najlepszy spektakl teatru niezależnego. Prowadził warsztaty teatralne wraz z Fundacją Migawka z Krakowa pod tytułem „Dla słyszaków” skierowane do osób słyszący i niesłyszący podczas festiwalu Slot w Lubiążu oraz Whoman w Krakowie. W 2020 r. brał udział w video-art „Oj, chmielu” oraz „A to Polska właśnie” realizowanego przez Fundację Migawka (koncepcja Katarzyna Feiglewicz-Peszat). Uczestniczył w kilku różnych warsztatach aktorskich. W 2021 roku wystąpił w krótkim spocie „Głuchy nie znaczy głupi” z Fundacji Migawki. Występował w reklamie Bank Santander, w roli głównej jako mężczyzna posługujący się językiem migowym. W 2022 r. był wolontariuszem w Muzeum Śląskim w Katowicach na dużym otwarciu wydarzenia “Głusza”. W 2022 był jako prelegant i prowadził wykład praktyczny pod tytułem “Głusi aktorzy w kulturze i nie tylko”.

Lubi podejmować nowe wyzwania, podróżować.

Aktualnie w obsadzie

Romeo i Julia

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: Romeo

50 minut
EN

Romeo i Julia / spektakl w Gdańsku

Spektakl - Centrum Św. Jana w Gdańsku

Rola: Romeo

50 minut

Więcej

Romeo i Julia / spektakl w Qinhuangdao City

Festiwal Teatralny Aranya

Spektakl - Qinhuangdao City |Audytorium North Shore

Rola: Romeo

50 minut