EN

Niepełnosprawność wzroku - Dom Machin (Scena Miniatura)

Scena Miniatura, fot. Bartosz Cygan © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

DOJŚCIE DO BUDYNKU

Scena Miniatura znajduję się za Głównym Gmachem Teatru na Placu Świętego Ducha 2.

Dokładny opis trasy:

Będąc na skrzyżowaniu Plant i ulicy Szpitalnej skręć w lewo w kierunku Rynku. Następnie przejdź około 15 metrów (zmiana nawierzchni z asfaltu na kostkę) skręć w lewo. Znajdujesz się naprzeciwko budynku Teatru. Po Twojej lewej stronie są Planty. Następnie idź prosto przez około 100 metrów. Po Twojej lewej stronie wzdłuż drogi asfaltowej rozciąga się parking, po prawej stronie budynek Teatru. Idź po chodniku (powierzchnia z bruku) wzdłuż budynku. Dochodząc do rogu budynku, zejdź z chodnika, przejdź 2 metry prosto (powierzchnia asfaltowa), ponownie wejdź na chodnik (powierzchnia z bruku). Tutaj spotkasz jeden stopień prowadzący w górę. Następnie idź 2 metry lekko w prawo i wejdź 2 stopnie w górę. Po przejściu 4 metrów jesteś przed wejściem na Scenę Miniaturę.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

WIDOWNIA

Znajduje się na parterze. Miejsca dla osób na poruszających się wózku są ustalane podczas rezerwacji biletów w zależności od wystawianego spektaklu.

SZATNIA

Znajduje się na parterze naprzeciwko wejścia do budynku.

TOALETA

Znajduję się na parterze. Niestety nie jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku. Istnieje możliwość skorzystania z toalety w Gmachu Głównym.
Dowiedz się o biletach dla Ciebie