EN

Niepełnosprawność wzroku - Duża Scena

Gmach Główny Teatru - Duża Scena, fot. Bartosz Cygan © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

 

OTOCZENIE INSTYTUCJI

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta przy Placu Świętego Ducha 1 i ma charakter zabytkowy. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta nierówną kostką brukową.

DOJŚCIE DO TEATRU - DUŻA SCENA

z przystanku „Teatr Słowackiego” przy ulicy Basztowej w kierunku Ronda Mogilskiego.
Linie tramwajowe numer: 2, 14, 24, 44, 73, 78, 69
Linie autobusowe: 124, 152, 424, 502

Główne wejście do Teatru znajduje się od strony ulicy Szpitalnej.
Ważna informacja! Jest to przystanek wiedeński. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym w Biurze Rezerwacji Biletów (3 dni wcześniej) – nasz pracownik udzieli asysty do Teatru z przystanku „Teatr Słowackiego”.


DOKŁADNY OPIS TRASY:

Wysiadając na przystanku „Teatr Słowackiego”, kieruj się w stronę Rynku. Po wyjściu z tramwaju lub autobusu, wejdź w najbliższą ścieżkę na Plantach (zmiana nawierzchni z kostki na asfalt). Po przejściu około 20 metrów, skręć w prawo w stronę ulicy Szpitalnej. Następnie, po przejściu około 100 metrów, skręć w lewo w kierunku Rynku. Po przejściu około 15 metrów (zmiana nawierzchni na kostkę), skręć w lewo. Wchodzisz na wybrukowany podjazd przed głównym gmachem. Idziesz do góry po łuku w prawo (około 20 metrów), docierasz do schodów. Tu znajduje się główne wejście do gmachu. Prowadzi do niego troje drzwi. Wchodzisz do wewnątrz środkowymi drzwiami.

DOJŚCIE DO TEATRU - DUŻA SCENAz przystanku „Teatr Słowackiego” przy ulicy Westerplatte w kierunku Dworca Głównego.
Linie tramwajowe numer: 3, 24, 52, 71, 62
Linie autobusowe: 610, 662, 904

Główne wejście do Teatru znajduje się od strony ulicy Szpitalnej.

Ważna informacja! Jest to przystanek wiedeński. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

DOKŁADNY OPIS TRASY:

Wysiadając na przystanku „Teatr Słowackiego”, idź do przejścia podziemnego, w stronę ulicy Lubicz. Schodząc schodami, trzymaj się lewej strony przejścia podziemnego i idź w kierunku Starego Miasta. W przejściu podziemnym przy Kasie biletów kolejowych, skręć w lewo w kierunku Plant i ulicy Szpitalnej. Wychodząc z przejścia podziemnego idź lekko w prawo i pod górę drogą asfaltową w kierunku ulicy Szpitalnej. Po dojściu do ulicy Szpitalnej skręć w lewo w kierunku Rynku. Po przejściu około 15 metrów (zmiana nawierzchni na kostkę) skręć w lewo. Wchodzisz na wybrukowany podjazd przed Głównym Gmachem. Idziesz do góry po łuku w prawo (około 20 metrów), docierasz do schodów. Tu znajduje się główne wejście do Teatru. Prowadzi do niego troje drzwi. Wchodzisz do wewnątrz środkowymi drzwiami.

PARKING

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.


Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).

Rezerwację miejsca parkingowego należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: po zaparkowaniu należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej kierować się już prosto do wejścia z pochylnią.

SZATNIA

Szatnia znajduję się na parterze budynku, po lewej i prawej stronie korytarza przed wejściem na widownię.

WIDOWNIA

Na widowni wyznaczone zostały cztery miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zaznaczone na planie widowni (parter rząd X miejsce 1 i 15, oraz rząd XIII miejsce 1 i 14).

Ponadto istnieje możliwość udostępnienia jeszcze dodatkowych 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach - po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorami dostępności. Miejsca te są indywidualnie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i mieszczą się w loży parterowej (szerokość drzwi do loży wynosi 66 cm) lub w orkiestronie.

Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

TOALETA

Toalety znajdują się na parterze budynku i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia oraz szerokie drzwi wejściowe.

BILET

Bilet zakupiony online można wydrukować lub pokazać obsłudze bileterskiej w wersji elektronicznej przy wejściu do budynku. https://teatrwkrakowie.pl/bilety

DOJŚCIE DO KASY TEATRU

Kasa Teatru znajduje się po prawej stronie budynku od strony Placu Świętego Ducha.
Będąc na rogu Plant i ulicy Szpitalnej, skręć w lewo i kieruj się w stronę Rynku. Po przejściu około 50 metrów skręć w lewo i przejdź około 25 metrów. Następnie skręć w lewo pod kątem 45 stopni i przejdź około 10 metrów. Wejdź po schodach do niedużego pomieszczenia, otwórz kolejne drzwi i po Twojej lewej stronie znajduje się okienko Kasy.
Dowiedz się o biletach dla Ciebie