Wernisaż Biennale Kultura Futura 2023
18 października, Małopolski Ogród Sztuki, galeria MOS poziom -1, godz. 20:00
Wystawa otwarta do 28 listopada 2023.
Bądź na bieżąco z naszym repertuarem, nowościami
i ofertami specjalnymi.
18 października, Małopolski Ogród Sztuki, galeria MOS poziom -1, godz. 20:00
Wystawa otwarta do 28 listopada 2023.
Zapraszamy osoby niewidome i niedowidzące na warsztaty teatralne. Poznacie tajemnice teatru, rozwiniecie twórcze myślenie oraz odkryjecie artystę w sobie. Będziemy teatr dotykać, wsłuchiwać się jego dźwięki, a także go wąchać. Każde ze spotkań będzie miało inny temat przewodni.
Serdecznie zapraszamy na spektakl „Znachor” z audiodeskrypcją 4 grudnia o godzinie 16:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ulicy Rajskiej 12.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe wokół spektaklu Znachor - 5 grudnia 2022 r. o godzinie 16.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12.
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią Orfeusza i Eurydyki, która posłuży do dalszej, wspólnej pracy.
W ramach IV edycji projektu „Małopolska. Kultura Wrażliwa” nasz Teatr otrzymał wyróżnienie za działania na rzecz zwiększania dostępności w instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami w 2020 roku.
Rok 2020 nie był dla Teatrów łatwy, ale to nie oznacza, że Teatr nie działał. Przez cały ten czas przygotowywaliśmy się na spotkanie z widzami. W efekcie naszej pracy powstały między innymi materiały dotykowe, dzięki którym, nie tylko osoby z niepełnosprawnością wzroku, ale i każdy widz, będzie mógł skorzystać.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym spacerze po Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wyjątkowym, bo wirtualnym.
„Zamknięci w teatrze” to produkcja serialowo-teatralna z 2020 roku, której reżyserem, a zarazem autorem scenariusza jest Jakub Roszkowski. Występują w niej aktorzy zespołu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz aktorzy gościnni.
Drodzy Widzowie,
W związku z zamknięciem instytucji kultury musieliśmy zrezygnować z realizacji zamierzonych planów, związanych z dostępnością spektakli dla osób z niepełnosprawnościami.
Wszyscy wiemy, że czas w którym teraz żyjemy, nie jest dla nas najłatwiejszy.
Ale mimo to, działamy dalej! A przede wszystkim staramy się tworzyć wydarzenia i spektakle dostępne dla wszystkich.
6 października spektakl „Balladyna” będzie dostępny z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na Polski Język Migowy i z polskimi napisami.
W związku z remontem gmachu głównego Teatru informujemy, że budynek nie jest aktualnie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Za utrudnienia przepraszamy.
Miło nam poinformować, że nasz Teatr został nominowany jako placówka do nagrody IDOL w kategorii INSTYTUCJA, a Dominika Feiglewicz, nasz koordynator dostępności - w kategorii "IDOL ŚRODOWISKA”.
Instytucjom kultury coraz częściej zależy na tym, żeby ich oferta była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Jednym z największych wyzwań jest pełne przystosowanie do ich potrzeb spektaklu teatralnego. Jak się do tego zabrać i na co zwracać uwagę przy tworzeniu teatru dostępnego dla osób z niepełnosprawnością słuchu, opowiada Dominika Feiglewicz, koordynatorka dostępności w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
W związku z zaleceniem Marszałka Województwa Małopolskiego, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie informuje, że wszystkie spektakle, warsztaty, wystawy oraz inne wydarzenia w Teatrze zostają odwołane.
W marcu zapraszamy widzów na kolejne dostępne wydarzenia!
Można powiedzieć, że dostępność staje się nasza codziennością. To już czwarty tytuł dostępny dla wszystkich widzów w naszym Teatrze. Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu, staramy się, aby każdy w naszej instytucji czuł się dobrze i mógł w pełni korzystać z naszej oferty artystycznej.
Film pokazuje powstawanie makiety dotykowej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz tyflografiki kurtyny Henryka Siemiradzkiego i kurtyny według projektu Stanisława Wyspiańskiego, które zostały wykonane przez zespół Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w składzie: Adrianna Arabska, Kaja Jałoza, Zuzanna Krzemień, Izabela Pawluśkiewicz, Zuzanna Wdowik.
Warsztaty teatralne przeznaczone dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności wzroku oraz osób widzących.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – Scena Duża z przewodnikiem w Polskim Języku Migowym, który przedstawi Państwu wspaniałą historię Teatru i osób z nim związanych. Zostaną odkryte przed Państwem sekrety sceny, na której w XIX i XX wieku kształtowała się współczesna dramaturgia, scenografia oraz aktorstwo.
18 miast i ponad 80 instytucji kultury, fundacji i organizacji gotowych na akcję #MOŻESZ! w ramach 7. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier.
Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do Teatru im. Juliusza Słowackiego na wybrane spektakle. Trzy z nich: "Smok!", "Kwiat paproci" i Bajki robotów" odbędą się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, audiodeskrypcją i napisami.