EN

Romeo i Julia

Zobacz wszystkich

Najbliższe terminy

czerwiec
nd 11 19:00
czerwiec
wt 13 19:00
czerwiec
śr 14 19:00

Miłość, która rodzi się i rozwija w cieniu śmierci, czyli klasyczna rozbudowana opowieść o uczuciu – tym razem zminimalizowana do formy z udziałem czworga aktorów: dwóch Julii i dwóch Romeów. 

Jak się dzisiaj zakochujemy? Jakie ponosimy ofiary i jak umieramy z powodu miłości? 

Przedstawienie stanowi próbę interpretacji mitu romantycznej miłości w kontekście pytań o współczesną kondycję człowieka i gotowość jednostki do kochania. To zaś prowadzi do rozważań: czy prawdziwa miłość jest możliwa bez ofiar? Albo czy miłość, która wymaga ofiary, może być prawdziwa?

Spektakl oparty na przekładzie Wiktorii Rosickiej z 1892 roku powstanie i będzie posługiwał się jednocześnie polskim językiem fonicznym, polskim językiem migowym oraz zawsze dostępnymi napisami w języku polskim. Zatem twórcy dążą do realizacji przedstawienia uniwersalnego, niewymagającego dodatkowego tłumaczenia na PJM (polski język migowy), zawsze dostępnego dla widzów z niepełnosprawnością słuchu i słyszących.

Spektakl tworzą osoby g/Głuche i słyszące.

Obsada:

  • Dominika Kozłowska (gościnnie)
  • Marta Mazurek (gościnnie)
  • Rafał Bołdys (gościnnie)
  • Karol Kubasiewicz

Czytaj wszystko

Opis spektaklu "Romeo i Julia" w PJM

Zaproszenie w PJM

Święto Małopolski 2023

W dniach 13 i 14 czerwca spektakl zostanie zaprezentowany w ramach obchodów Święta Małopolski 2023.

Z tej okazji będzie dostępna pula 15 biletów na każdy dzień (13 i 14 czerwca, godz. 19.00) w promocyjnej cenie 10 zł na hasło „Święto Małopolski 2023”. Bilety dostępne tylko w kasie Teatru.

Więcej informacji na temat pozostałych wydarzeń >>

Dziękujemy Stowarzyszeniu Lions Club Kraków Stare Miasto za  udostępnienie urządzeń Midi Controler Touchme wraz z akcesoriami wykorzystywanych przez Teatr przy spektaklu „Romeo i Julia”.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostępny Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – poprawa dostępności oferty kulturalnej Teatru”

finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z grantu „Kultura bez barier" w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Partner spektaklu