EN

Wojtek Klemm reżyser

Urodził się w 1972 w Warszawie, od 1985 roku mieszka w Niemczech. Skończył reżyserię w berlińskiej HfS Ernst Busch, później pracował jako asystent w teatrze Volksbühneam Rosa-Luxemburg-Platz w Berlinie.

Od 2005 pracuje jako reżyser w Polsce, w krajach niemieckojęzycznych, Izraelu i w USA. Od 2007 współpracuje z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.W swoich realizacjach w Polsce i Izraelu koncentruje się przede wszystkim na prapremierowych inscenizacjach niemieckich autorów. Do najważniejszych jego prac należą Cement Heinera Müllera we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Anatomia Tytusa Fall of Rome Müllera w Starym Teatrze, Judyta Friedricha Hebbla w Teatrze Współczesnym w Szczecinie i Heaven (on Tristan) Fritza Katera w teatrze Tmuna w Tel Awiwie.

W krajach niemieckojęzycznych Klemm pracował m.in. w Schauspiel Stuttgart, Deutsches Theater Berlin, Volksbühne Berlin (niemiecka prapremiera tekstu Pawła Demirskiego), Theater Luzern, den Kammerspielen München (spektakl o Piotrze Szczęsnym) i Theater Neumarkt w Zürychu. W Polsce m.in. Teatrze Powszechnym i Teatrze Studio w Warszawie, w teatrach w Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu.Lalka to druga – po spektaklu W ogień! realizacja Klemma w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

 

W ogień!

Reżyseria: Wojtek Klemm

Premiera: 03.02.2018

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

70 min., bez przerwy
> 18 EN

wersja angielska >

W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co?