EN

Hanna Sibilski Scenografia

Scenografka, kostiumolożka, charakteryzatorka, tłumaczka. Pochodzi z Warszawy, ale od wielu lat mieszka w Berlinie. Jest absolwentką Freie Universität Berlin, gdzie studiowała teatrologię, filmoznawstwo, historię sztuki, slawistykę oraz sztukę aranżacji ogrodów historycznych i wnętrz.

Autorka kostiumów, scenografii i charakteryzacji do kilkudziesięciu spektakli oraz filmów kinowych i telewizyjnych. Współpracowała przy realizacji spektakli teatralnych w reżyserii Freda Apke (m.in. Faust J. W. Goethego, Kura na plecach i Zimny prysznic F. Apke), baletowych – Walerego Niekrasowa (Wielka Międzynarodowa Gala Baletowa, Czarodziejski świat baletu), a także z reżyserami filmowymi (m.in. z Michaelem Klierem i Peterem Keglevicem) i z wybitnymi operatorami (Edwardem Kłosińskim, Krzysztofem Ptakiem, Thomasem Mauchem).

Często otrzymuje od reżyserów propozycje zagrania charakterystycznych epizodów aktorskich. Jako tłumaczka przygotowywała polskie wersje językowe inscenizacji dramatów René Pollescha i Larsa Noréna.

Realizacje

Bóg mordu

Autor: Yasmina Reza

Reżyseria: Marek Gierszał

Premiera: 25.03.2010

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

80 minut
> 15

Polska prapremiera jednej z najważniejszych komedii XXI wieku, która święci triumfy na scenach całego świata! Jej popularność powiększył jeszcze, przygotowany w gwiazdorskiej obsadzie, film Romana Polańskiego pt. Rzeź.