EN

Michał Korchowiec scenograf

Urodził się w 1987 roku, ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Polski scenograf, artysta wizualny, reżyser filmowy i producent. Maluje, tworzy sztuki wideo i instalacje.

Biogram

Jest autorem kilku scenografii teatralnych, za które otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę Jana Świderskiego (za spektakl Courtney Love w reż. Moniki Strzępki z Teatru Polskiego we Wrocławiu), nagrodę Leona Schillera za rok 2012 a także nagrodę za najlepszą scenografię festiwalu Boska Komedia (2013) - za spektakl Courtney Love.

Stworzył świat wizualny do spektakli Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego takich jak: nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU, Klątwa, Bitwa Warszawska 1920, W imię Jakuba S., Courtney Love); Wiktora Rubina i Joli Janiczak (Sprawa Gorgonowej; Detroit. Historia ręki); Jacka Poniedziałka (Szklana menażeria, Kto się boi Virginii Woolf?). Nakręcił wiele wideoklipów (w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego lub Michała Marczaka).

Jest reżyserem i producentem pełnometrażowego filmu dokumentalnego Morgenrot, który był prezentowany na festiwalach w Polsce i Niemczech.

W Teatrze im. J. Słowackiego stworzył scenografię do spektaklu Vernon Subutex w reż. Wiktora Rubina (2018).

Realizacje

Vernon Subutex

Autor: Virginie Despentes

Reżyseria: Wiktor Rubin

Premiera: 05.01.2018

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

240 min + 1 przerwa
> 18 EN

wersja angielska >

Powieść Vernon Subutex jest przez wielu uważana za opus magnum Virginie Despentes, gwiazdy współczesnej literatury francuskiej, sławą dorównującą Michelowi Houellebecqowi.