EN

Katarzyna Anna Małachowska choreograf

Aktorka, choreograf i pedagog. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pracuje na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Biogram

Ważniejsze role zagrała w Bambini di Praga B. Hrabala (reż. Marek Mokrowiecki) w Tesinskim Divadle w Czeskim Cieszynie, Kandyd, czyli optymizmVoltaire’a (reż. Jacek Andrucki), Opera Żebracza J. Gay’a (reż. Wiesław Rudzki) w Teatrze Dramatycznym w Płocku oraz w Savannah bay M. Duras (reż. Anna Ciszowska) w Teatrze Nowym w Łodzi.

Przygotowała choreografie do wielu przedstawień, m.in. do: Opery Żebraczej J. Gay’a (reż. Wiesław Rudzki) w Teatrze Dramatycznym w Płocku, Miarki za Miarkę W. Szekspira (reż. Bogdan Kokotek) w Moravskim Divadle w Olomoucu, Przygód Sindbada Żeglarza wg B. Leśmiana (reż. Jarosław Kilian) w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach oraz do spektaklu dyplomowego Wesele S. Wyspiańskiego (reż. Jarosław Gajewski). Jest reżyserką i autorką choreografii autorskich projektów Warsztat i Warsztat II.