EN
image/svg+xml
Dominik Strychalski

Dominik Strycharski
kompozytor, autor muzyki

Polski kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Zajmuje się współczesnymi odmianami wokalistyki oraz jako jeden z niewielu w Polsce nowoczesnymi fletami prostymi.

Biogram

Jego ostatnie projekty to Myriad Duo, Prophetic Fall, Doministry. Wydał kilkadziesiąt płyt z zespołami Pulsarus, Prophetic Fall, RHplus, Myriad Duo, Band Fx, Maz Klezmer Band, To Tu Orchestra, Intuition Orchestra, Babie Lato, Kostas New Progrram.

Jest twórcą muzyki teatralnej. Stworzył muzykę do wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk: dla Michała Zadary (Odprawa posłów greckich, Ifigenia), Wojciecha Klemma (Kariera Artura Ui, Piekarnia, Cement, Omyłka), Łukasza Kosa (Starość jest piękna, Kajtuś czarodziej), Katarzyny Raduszyńskiej oraz Natalii Sołtysik. Od roku 2001 współtworzy, jako kompozytor i wykonawca, wielokrotnie nagradzany Teatr Bretoncaffe.

W Teatrze Słowackiego zrealizował oprawę muzyczną do Bolesława Śmiałego Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Świątka (2017), a także do spektaklu W ogień! Mateusza Pakuły w reż. Wojciecha Klemma (2018).

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 02.03.2019

Spektakl

Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy
90 minut
> 18 EN

UWAGA! 3 grudnia b.r. spektakl będzie wystawiony w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Spektakl będzie grany w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie w dniach: 7 grudnia o godz. 23.00 oraz 8 grudnia o godz. 17.00.

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim UA.

Ta zionąca seksizmem i zwykłym chamstwem książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu Wojna polsko-ruska Doroty Masłowskiej nabiera porażającego, jadowitego blasku.

Bolesław Śmiały

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 09.11.2017

Spektakl

Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy
75 minut
> 15 EN

wersja angielska >
Spektakl z napisami w języku angielskim.

Opublikowany w 1903 roku dramat Stanisława Wyspiańskiego przedstawia polityczny, ale i mocno personalny konflikt między przedstawicielami różnej władzy.

W ogień!

Reżyseria: Wojtek Klemm

Premiera: 03.02.2018

Spektakl

Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy
70 min., bez przerwy
EN

wersja angielska >

W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co?