EN
Na czarno-białym zdjęciu kompozytor Dominik Strycharski. Zdjęcie przedstawia głowę i ramiona mężczyzny. Tło jest szare. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Mężczyzna patrzy prosto przed siebie. Ma bardzo krótkie włosy i wysokie czoło. Niewielki zarost na brodzie. Duże oczy. Ubrany w szary podkoszulek.

Dominik Strycharski kompozytor, autor muzyki

Polski kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Zajmuje się współczesnymi odmianami wokalistyki oraz jako jeden z niewielu w Polsce nowoczesnymi fletami prostymi.

Biogram

Jego ostatnie projekty to Myriad Duo, Prophetic Fall, Doministry. Wydał kilkadziesiąt płyt z zespołami Pulsarus, Prophetic Fall, RHplus, Myriad Duo, Band Fx, Maz Klezmer Band, To Tu Orchestra, Intuition Orchestra, Babie Lato, Kostas New Progrram.

Jest twórcą muzyki teatralnej. Stworzył muzykę do wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk: dla Michała Zadary (Odprawa posłów greckich, Ifigenia), Wojciecha Klemma (Kariera Artura Ui, Piekarnia, Cement, Omyłka), Łukasza Kosa (Starość jest piękna, Kajtuś czarodziej), Katarzyny Raduszyńskiej oraz Natalii Sołtysik. Od roku 2001 współtworzy, jako kompozytor i wykonawca, wielokrotnie nagradzany Teatr Bretoncaffe.

W Teatrze Słowackiego zrealizował oprawę muzyczną do Bolesława Śmiałego Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Świątka (2017), a także do spektaklu W ogień! Mateusza Pakuły w reż. Wojciecha Klemma (2018).

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Autor: Dorota Masłowska

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 02.03.2019

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

90 minut
> 18 EN UKR

 

Ta zionąca seksizmem i zwykłym chamstwem książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu Wojna polsko-ruska Doroty Masłowskiej nabiera porażającego, jadowitego blasku.

Bolesław Śmiały

Autor: Stanisław Wyspiański

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 09.11.2017

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

75 minut
> 15 EN

wersja angielska >

Opublikowany w 1903 roku dramat Stanisława Wyspiańskiego przedstawia polityczny, ale i mocno personalny konflikt między przedstawicielami różnej władzy.

W ogień!

Autor: Mateusz Pakuła

Reżyseria: Wojtek Klemm

Premiera: 03.02.2018

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

70 min., bez przerwy
> 18 EN

wersja angielska >

W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co?