EN
Na zdjęciu Dominika Feiglewicz, aktorka i koordynator dostępności. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową kobiety. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Tło jest szare. Aktorka patrzy przed siebie. Ma szczupłą, jasną, pociągłą twarz. Brunetka. Kręcone włosy opadają na prawy bok. Niebieskie oczy.

Dominika Feiglewicz Aktorka, koordynatorka dostępności w Teatrze im. J. Słowackiego

Szukam języka, żeby wyrazić słowo.

 

Absolwentka aktorstwa dramatycznego na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Swoją pracę magisterską napisała na temat sztuki jako terapii indywidualnej, co dało jej impuls do działań w teatrze z osobami wykluczonymi. Działa jako niezależna aktorka, włączająca się w te projekty i spektakle, które pozwalają jej na rozwój warsztatu i bycie lepszym człowiekiem.


W 2019 roku w ramach projektu “Teatr na faktach” w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu współtworzyła spektakl dokumentalny “Łupiny”. Od 2019 roku założycielka Fundacji Migawka w Krakowie, działającej na rzecz włączania osób niesłyszących i niedosłyszących do aktywnego tworzenia sztuki. Od 2019 roku w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie, odpowiada za tworzenie przestrzeni i wydarzeń dostępnych osobom z niepełnosprawnościami. W 2018 zdobyła Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.

Biogram


 

Zagrała m.in.: główną rolę w dyplomie “Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Remigiusza Brzyka, za którą otrzymała nominację do “Studenckiej Nagrody Teatralnej Chodźże do Teatru!” w kategorii Najlepsza aktorka młodego pokolenia; w dyplomie “Wspomnienia polskie” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego; w instalacji artystyczno - performatywnej z Krzysztofem Globiszem “Pokój Tranströmera” w reżyserii Tomasza Cyza podczas 2. Dni Tranströmerowskich w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Uczestniczka laboratorium tańca „Taniec i niepełnoprawność: przekraczanie granic” organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca oraz British Council w Teatrze ROZBARK w Bytomiu.

W czerwcu 2018 roku wyreżyserowała w Cricotece spektakl “Wojna w niebie” z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi, który otrzymał główną nagrodę w konkursie na najlepszy spektakl niezależny w 2019 roku “The Best Off”. Zrealizowała spektakl z osobami bezdomnymi “DAJ SIĘ POZNAĆ z Twojej najpiękniejszej strony” podczas Światowego Dnia Ubogich w Krakowie. Pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty teatralne dla osób niesłyszących i słyszących „W poszukiwaniu języka” w Starym Teatrze w Krakowie. Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niesłyszących, słyszących oraz z afazją w Krakowie i Katowicach.

Woli działać, niż gadać.