EN

Antonis Skolias

Kompozytor, muzyk, sound designer.

Biogram

Perkusista zespołów Kolos, Impro Krk.  Współpracownik Mateusza Pakuły oraz Evy Rysovej. Stypendysta Miasta Krakowa oraz Funduszu Wyszechradzkiego. Nagrodzony statuetką Ludwika za muzykę do "Wieloryb the Globe", wyróżniony przez miesięcznik Teatr za najlepszą muzykę do spektaklu "Mój niepokój ma przy sobie broń". Nagrodzony za muzykę do "Lem vs. P.K. Dick" w Finale 27. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Płyta "Kolos" wyróżniona jako druga najlepsza płyta jazzowa 2016 przez magazyn JazzPress a płyta Rycerzyków "Kalarnali" uznana za jedno z najciekawszych wydawnict sceny muzyki niezależnej 2018.

Znachor

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Adaptacja i reżyseria: Jakub Roszkowski

Premiera: 10.09.2022

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

1 h 40 minut

Profesor Rafał Wilczur, sławny warszawski chirurg, czy wioskowy znachor Antoni Kosiba? Kolorowa Warszawa z okresu 20-lecia międzywojennego, czy biedna, kresowa wieś? Dwa światy. I dwie – wydawać by się mogło – zupełnie różne osoby. Ten lepszy. I ten gorszy. Tylko który jest który? Trzeba wybierać? Wolałbym nie…

Wielki Gatsby

Autor: Francis Scott Fitzgerald

Tłumaczenie, adaptacja, reżyseria: Jakub Roszkowski

Premiera: 20.04.2024

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

1h 45min (bez przerwy)

Wielki Gatsby Francisa Scotta Fitzgeralda – jedna z najważniejszych powieści XX wieku – na deskach Teatru Słowackiego! Opowieść o wielkim marzeniu, wielkiej miłości, wielkim rozczarowaniu i wielkiej pustce. Opowieść o świecie, który otrząsa się z mrocznych czasów wojny, rzucając się w wir uciech epoki jazzu.

Rezydencja Jaya Gatsby’ego, Dolina Popiołów, Long Island, USA. Lato 1924 roku. Około godziny 20.00. Na podjazd zajeżdżają kolejne eksluzywne limuzyny. Służba wita gości szerokim uśmiechem i szampanem. Ze środka słychać gwar i dźwięki strojącej się jazzowej kapeli. Wszechogarniający, oszałamiający zapach perfum, kwiatów, pożądania i pieniędzy. I te ciągłe pytania: gdzie jest gospodarz?, jak udało mu się sprosić tutaj całą śmietankę Nowego Jorku?, i wreszcie: kim tak naprawdę jest Wielki Gatsby? Nagle rozbrzmiewa muzyka – swingująca, porywająca. Wszyscy pospiesznie zrzucają drogie płaszcze i biegną na parkiet. A ty? Na co czekasz? Wchodź i baw się razem z nami!