EN
Na zdjęciu aktorka Wanda Skorny. Fotografia przedstawia głowę i ramiona kobiety. Za nią zaśnieżony pień drzewa i las. Aktorka ma na sobie biały golf i brązowy płaszcz. Patrzy prosto przed siebie. Szatynka. Włosy spięte w kucyk. Ma szczupłą, pociągłą twarz. Niebieskie oczy. Nie uśmiecha się.

Wanda Skorny aktorka

urodzona w  1981 r., w Krakowie. W 2008 r. ukończyła PWST w Krakowie na Wydziale Aktorskim, specjalizacja wokalno-estradowa (przedstawienia dyplomowe: „Elektra – twarze” reż.  Krzysztof Globisz oraz „Sen nocy letniej” reż. Wojciech Kościelniak).

Biogram

W latach 2008-2014 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie współpracowała z takimi reżyserami jak: Kuba Kowalski, Wiktor Rubin, Jakub Roszkowski, Adam Nalepa czy Szymon Kaczmarek. 

Poza Teatrem Wybrzeże występowała w Operze Krakowskiej, Teatrze Zależnym, Teatrze Łaźnia Nowa czy Teatrze Żydowskim w Krakowie. Ma na swoim koncie doświadczenia filmowe, telewizyjne oraz dubbingowe. Od 2016 również aktywna improwizatorka, członkini grupy Impro KRK. Absolwentka podyplomowych studiów z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Prowadzi warsztaty improwizacji. Mama dwóch Synów.

Aktualnie w obsadzie

Zimowla

na podstawie powieści Dominiki Słowik

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: AGENTKA

Najbliższe terminy

maj
śr 10 19:00
maj
czw 11 19:00
maj
pt 12 19:00
maj
sob 13 19:00
1h i 50 min
> 15